Начало » Други » Tether (USDT) започва да действа като алтернатива на долара

Tether (USDT) започва да действа като алтернатива на долара

21.04.2024 20:30 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Tether (USDT) започва да действа като алтернатива на долара

Според главния изпълнителен директор на Tether Паоло Ардоино скорошният ръст на Tether (USDT) се дължи по-скоро на ролята му на заместител на щатския долар на развиващите се пазари, отколкото на търсенето на криптовалути.

Tether емитира стабилна валута, известна като Tether или USDT, предназначена да поддържа стабилна стойност от $1 и която се използва доста в търговията с криптовалути. Нейното обращение надхвърли $109.8 милиарда в Tether токени към 21 април, отбелязвайки значителна експанзия през последните години.

Ардоино подчерта еволюцията на употребата на USDT от предимно търговия с криптовалути до превръщането му в един от най-използваните дигитални долари в световен мащаб. Той отбеляза, че по-голямата част от потребителите произхождат от нововъзникващите пазари, като посочи примери като Турция, Виетнам, Бразилия, Аржентина и различни африкански страни, където достъпът до долари може да бъде ограничен. По-специално Аржентина отбеляза забележителен ръст в използването на USDT през миналата година.

С над 300 милиона потребители в световен мащаб Tether има за цел да служи като финансово решение за хората без банкови услуги, като се позиционира като еквивалент на долара за населението с недостатъчно услуги. Въпреки регулаторните опасения по отношение на приемането на криптоактиви, Ардоино подчерта ангажимента на Tether да осигури достъпност и финансово приобщаване.

В региони като Аржентина борсите за криптовалути улесняват транзакциите, използвайки двойката Tether-песо като заместител на традиционния обмен на валута. Макар че крипто пазарите се възстановиха от предишни спадове, неотдавнашните ценови скокове, включително достигането на исторически връх на Биткойн през март, допринесоха за растежа на Tether.

Тъй като Tether разширява дейността си, Ардоино спомена за плановете си да увеличи броя на служителите си с около 50%, с акцент върху области като изкуствения интелект (AI). Въпреки опасенията, изразени от регулаторните органи на САЩ относно резервите за стабилни монети, Tether поддържа своята стабилност, като държи резерви в доларови активи, еквивалентни на обема на криптовалутите, които емитира.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Чанпен Джао загатна за нова инициатива свързана с BNB

Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.

07.07.2025 7:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Ключови икономически събития в САЩ, които да следим през следващата седмица

След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.

06.07.2025 19:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Седмичен обзор: Ключови промени и важни събития в крипто екосистемата

Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.

06.07.2025 18:00 4 мин. четене Alexander Zdravkov

ЕС рискува да изостане в областта на дигиталното финансиране – ето защо

Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.

06.07.2025 14:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.