Tether, известна най-вече с емитирането на най-голямата стабилна монетав света, USDT, агресивно навлиза на американските пазари, като от 2022 г. насам е насочила около $5 милиарда към американски технологични компании и инфраструктура.
Изпълнителният директор Паоло Ардоино наскоро разкри, че инвестиционната стратегия на Tether обхваща сектори, вариращи от децентрализираните медии до невронауките и инфраструктурата на Биткойн.
Сред най-важните моменти са придобиването на 100 милиона акции клас А на Rumble, видео платформа, считана за децентрализирана алтернатива на YouTube, за $770 милиона, и инвестиция от $200 милиона в Blackrock Neurotech, стартираща компания, пионер в технологията за мозъчни импланти, за да помогне на парализирани пациенти да възвърнат способността си да общуват.
Tether също така засили присъствието си в добива на Биткойн, насочвайки хашрейта към базирания в Уайоминг пул OCEAN. Връзките със Swan Bitcoin обаче са се разпаднали, като се появяват правни спорове.
Извън инвестициите в акции, компанията вече се нарежда сред най-големите притежатели на американски държавни облигации в света, изпреварвайки страни като Германия с над $120 милиарда експозиция в различни инструменти. Тези резерви подкрепят фиксирането на USDT към долара и се държат предимно чрез Cantor Fitzgerald.
Инвестициите следват рекордна печалба от $13 милиарда през 2024 г., което позволява на Tether да се диверсифицира в индустрии като селското стопанство, спорта и медиите. Въпреки че USDT остава доминиращ, нарастващият регулаторен контрол подтиква компанията да проучи възможността за пускане на стабилна монета, специфична за САЩ, в близко бъдеще.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.