Главният изпълнителен директор на Tether Паоло Ардоино заяви, че компанията планира да използва по-голямата част от приходите си за разработване на нови технологии. Тези технологии включват изкуствен интелект и биотехнологии.
Според него само през следващата година те ще инвестират не по-малко от $1 милиарда в тези области чрез своето крило за рисков капитал. Това беше разкрито по време на интервю за Bloomberg на 11 юни.
Ардоино добави, че 15 души от Tether отговарят за разглеждането на стотици предложения всеки месец. Само през последните две години подразделението за рисков капитал на компанията е вложило около $2 милиарда в сектори като изкуствен интелект или алтернативни финансови системи.
При една такава инвестиция те инжектираха над $1 милиард в изкуствения интелект, което включваше дългово финансиране в размер на $610 милиона за Northern Data Group, планирано за 2023 г. Главният изпълнителен директор на Tether подчерта капацитета им да осигурят изчисления с изкуствен интелект за всички компании, в които се инвестира, с цел да се отърват от сериозната зависимост от големите технологични гиганти като Google, Amazon и Microsoft.
Тези коментари идват след подадената от Tether информация, която показва, че компанията е реализирала рекордна печалба от $4.52 милиарда след данъци за първите три месеца на 2024 г. По-голямата част от тази сума – $3.52 милиарда – е спечелена от финансови печалби, реализирани от търговия с Биткойн и злато, а $1 милиард са от оперативни приходи. Ардоино изтъкна, че интересът към рентабилността на Tether в световен мащаб е довел до множество възможности за инвестиции.
Въпреки това той уточни, че влагат пари в компании само на селективна основа, без да настояват за рентабилност в рамките на 1-2 години след инвестицията за стартиращи дружества.
Вместо да следват традиционните показатели, използвани от обикновените рискови фондове, когато избират къде да вложат парите си, Tether се насочва към проекти с висок потенциал.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.