Тайванската производствена компания ( TSMC ) съобщи за силни финансови резултати през първото тримесечие на 2018 година. Цифрите, задвижвани от ръста на поръчките на чипове за копаене на криптовалути.
По време на конференцията на акционерите в четвъртък, най-големият производител на полупроводници в света обяви, че е генерирал 248 млрд. Тайвански нови долара ( 8,5 млрд. Долара ) от приходите от продажби за първото тримесечие. Освен това, компанията е реализирала нетна печалба от 89 млрд. Долара ( $ 3 млрд.), отразявайки ръст от 2,5% на годишна база.
Приходите само през март са 41% от резултатите от първото тримесечие – 3,5 милиарда долара, което го прави най-големият месечен приход от продажби за фирмата въз основа на финансова обосновка, подадена на 10-ти април.
„Тези резултати се дължат главно на силното търсене от високопроизводителни изчисления, като например копаене на криптовалути“ обясни С. В. Уей, президент и съпредседател на TSMC, въпреки че не разкри пропорцията на чиповете за копаене.
Като добави, Марк Лиу, също президент и съпредседател на компанията, каза:
„През първото тримесечие виждаме много силно търсене за криптовалутите. През второто тримесечие, докато видим известна слабост в 28 мм чип, търсенето на останалата част от технологията все още е много силна за криптовалутите“.
Данните за продажбите следват подобен модел като този, наблюдаван миналата година, когато фирмата отчита приходи( свързани с чипове за копаене ) от 8.32 млрд. долара и 9.2 милиарда долара, съответно през третото и четвъртото тримесечие – силни цифри, които производителят на чипове също преписва на нарастващото търсене на чипове за копаене на криптовалути.
Новината идва скоро след като китайският хардуер гигант за копаене на криптовалути Bitmain, който CoinDesk потвърди, че е клиент на TSMC, спорно пусна Antminer E3, специализирана ASIC машина за Етериум , в началото на април.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.