НАЧАЛО Регулации

Тайландският финансов регулатор за бъдещето на издаване на токени

юли 5, 2018 22:04 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Тайландският финансов регулатор за бъдещето на издаване на токени

Комисията за ценни книжа и борси в Тайланд публикува срок, в който да влезе в сила правилникът за регулация на дигиталните токени. Регулаторът заяви днес, че ще влезе в сила от 16-и юли 2018 г.

Тайландските правила, уреждащи цифровите токени, ще започнат по-късно този месец.

Според статия на Ройтерс, SEC на Тайланд ще изиска издателите на цифрови токени да бъдат регистрирани заедно с тях.

Тези емитенти ще могат да предлагат дигитални активи на инвеститори с висока нетна стойност, фирми за рисков капитал, компании за дялово участие и други институционални инвеститори. Правилата бяха описани подробно в изявление на регулаторите по-рано днес. Това развитие е последвало от неотдавнашен кралски указ, който предоставя правомощията на Тайландската регулаторна агенция над сферата.

Съгласно предстоящите регламенти, емитентите на дигитални токени ще могат да изключат неограничени количества дигитални активи за гореспоменатите групи. Инвеститорите на дребно обаче ще бъдат ограничени до закупуване на токени на стойност по-малко от 300 000 бата (9,050 долара).

Тези емитенти ще могат да обменят или местна валута (бат), или други криптота като Биткойн, Биткойн Кеш , Етериум, Ethereum Classic , Litecoin, Ripple и Stellar.

През март бе съобщено за промяна в данъчното законодателство, уреждащо сектора на криптовалутите. Законът гласи, че ще има 15% данък върху капиталовите печалби, начислен върху печалбите, реализирани от покупката и продажбата на дигитални валути. Освен това ще има 7% данък добавена стойност. Според Ройтерс обаче тайландският министър на финансите, Apisak Tantivorawong заяви, че главните инвеститори ще бъдат освободени от този допълнителен данък.

По-рано тази седмица се оказа, че група тайландски компании за ценни книжа планират да кандидатстват в SEC за лиценз за стартиране на съвместен обмен за криптовалути. Като предлагат такава платформа заедно, те се надяват да намалят оперативните разходи и да споделят знанията за сектора един с друг.

Ръководителят на Асоциацията на дружествата за ценни книжа (ASCO) Pattera Dilokrungthirapop заяви, че такива фирми са в добра позиция да предлагат търговия с цифрови активи, тъй като вече са запознати с покупката и продажбата на традиционни ценни книжа:

Ние сме уверени, че инвеститорите ще предпочитат да търгуват с нас, тъй като сме в бизнеса с ценни книжа дълго време … Инвеститорите могат да се доверят на нашата система за търговия, която е обезпечила запазването на активите.


Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Регулаторни проблеми изгониха топ крипто борса от Великобритания

Крипто борсата Bybit реши да напусне пазара в Обединеното кралство в очакване на предстоящите разпоредби за крипто маркетинг, които ще бъдат приложени от Органа за финансово поведение (FCA) следващия месец.

септември 22, 2023 22:00 2 мин. четене

Тайланд въвежда нови закони за данъчното облагане на криптовалутите

От 1 януари 2024 г. Тайланд ще преразгледа законодателството си за данъка върху доходите, отнасящо се до приходите, придобити в чужбина.

септември 19, 2023 17:30 2 мин. четене

Крипто пътешествието на Китай: Преди и сега

Някога Китай беше световният център за търговия и добив на биткойни. Въпреки това китайското правителство години наред се бореше с методите за регулиране на нарастващата популярност на криптовалутите и за предотвратяване на подкопаването на стойността на фиатната им валута.

септември 19, 2023 12:00 4 мин. четене

Япония ще позволи използването на криптовалути за публично финансиране

Японското правителство одобри стартъпи, които могат да използват криптовалутни токени като алтернативно средство за публично финансиране, различно от традиционния фондов пазар.

септември 16, 2023 12:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.