Рисковият капиталист Марк Андресен сподели своя наръчник за крипто инвестиране,защитавайки от критиците, един сектор от индустрията.
В ново интервю за подкаста The Lunar Society милиардерът, съосновател на Andreessen Horowitz спомена, че инвестира в крипто пространството по същия начин, както и в други звена свързани с рисков капитал.
Той сподели, че като става въпрос за крипто инвестиции, неговата компания търси проекти, чийто основатели имат визия и желание да я преследват. Също така наблюдават за дълбоко ниво на технологична икономическа промяна, което е необходимо, за да може един нов стартъп да намери мястото си в даден пазар.
Марк Андрийсън смята, че при такива проекти е важно те да имат причина да съществуват, да имат пазар за това, което създават, да има пресечна точка между продукта и пазара и да има начин да се печелят пари.
Относно продължителността на тези инвестиции той сподели:
Влизаме във всяка крипто инвестиция със същата времева рамка, с която влизаме в рисковото инвестиране. Така че влизаме с поне 5-10-годишна, ако не и 15-20-годишна времева рамка.
Милиардерът също така сподели, че компанията му избягва спекулативни проекти, тъй като се отнасят към този вид инвестиции по абсолютно същия начин, както с венчър капитал.
Ако под спекулация разбирате дневна търговия [day trading], опитвайки се да гледате цените и графиките, това не го правим.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн навлиза в бичи пазар, очаква се възход – CryptoQuant
Рисковия капиталист обърна внимание и на незаменяемите токени (NFT), защитавайки ги от често срещаното твърдение, че те нямат стойност:
Те са просто изкуство, това е просто дигитално изкуство. И така всяка критика, която хората отправят към [NFT] е същата критика, която биха отправили към купуването и продаването на картини, към купуването и продаването на фотографии, към купуването и продаването на скулптури.
Използвайки аналогия с всеизвестната картина Мона Лиза той заяви, че нейното пресъздаване може да струва $25, но не би имало същата стойност като оригинала поради културното значение и историческата стойност, които тя и някои незаменяеми токени носят.
Какво обяснява разликата между $25 и $10 милиарда или колкото и да е друга сума, на която [Мона Лиза] би се продала, ако някога се появи на пазара? Защото хората се интересуват от [картината]. Защото това е изкуство. Защото е естетическо…
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.