Главният изпълнителен директор на CryptoQuant сподели мнението си за текущата траектория на Биткойн и е убеден, че водещата криптовалута е готова за голям пробив.
Ки Йонг Джу, Биткойн анализатор и съосновател на CryptoQuant, наскоро сподели в Twitter, че BTC „навлиза в ранна бича фаза“ и очаква възходящ импулс.
От началото на януари Биткойн преминава през много положителен период, в който цената нарасна с над 40% и преодоля психологически важното ниво от $24,000 преди да се отдръпне.
Въпреки този скок криптопазарът има да извърви дълъг път, докато се възстанови от тежките макроикономически трусове през 2022 г. и от последиците от срива на Terra (LUNA) и FTX. Миналата година Биткойн падна до дъно от около $15,500 – преди отново да тръгне по възходящата си траектория.
Въпреки това през миналия месец станахме свидетели на сериозни печалби, а бичите настроения се разпространиха в цялата общност.
Йонг отбеляза, че макар да има вероятност за краткосрочно отдръпване, цените вероятно ще продължат да се покачват. Главният изпълнителен директор на CryptoQuant заяви, че повечето инвеститори в момента са на загуба, което означава, че шансовете за разпродажба са минимални, според MVRV съотношението.
MVRV (Market Value to Realized Value) е метрика за криптовалути, която сравнява текущата пазарна стойност на даден актив с неговата реализирана стойност. Реализираната стойност се изчислява като сума от всички исторически цени на транзакциите на даден актив като се взема предвид среднопретеглената стойност на притежаваните активи във времето.
По същество тя измерва потенциалните печалби или загуби на дадена криптовалута въз основа на текущата пазарна стойност в сравнение със средната цена, която дадено лице е платило за токена. Високо MVRV съотношение предполага, че активът може да е надценен, докато ниски стойности могат да подсказват, че активът е подценен.
Когато съотношението MVRV е над 3.7, това означава, че активът е надценен и сме близо до върха. Когато показателят е под 1, активът е подценен и сме близо до дъното. Наскоро метриката показа резултат от 1.07, което предполагаемо сигнализира за начало на бичи пазар.
Йонг добави, че никой не би искал да продава на значителна загуба, а ако някой все пак продаде голяма част от авоарите си, е много възможно това да е принудително или нежелано действие поради фалит, иззети от правителството монети и др.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Лайткойн: Предстои параболичен възход, твърди топ трейдър
Той също така заяви, че най-вероятно богати инвеститори ще купят проблемни компании за добив на BTC и техните дялове с отстъпка тази година. Това вероятно ще предотврати по-нататъшна капитулация на миньорите, което може да бъде искрата, необходима за разпалването на следващия бичи пазар.
„Този път капитулацията на Биткойн миньорите може да се развие по различен начин. По-малко вероятно е, но би могло да бъде бичо, ако някой(и) придобие базираните в САЩ компании за добив на BTC и техните активи със значителна отстъпка през тази година„, каза той.
Понастоящем 32% от общото предлагане на Биткойн е на загуба. Според CryptoQuant „всеки път, когато предлагането на загуба достигне стойности над 50%, настъпват капитулации…“.
След като предлагането на BTC на загуба достигна 9-месечно дъно, криптоинвеститорите виждат светлина в края на тунела, а положителните настроения процъфтяват на пазара.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?
Навлиза ти в гъ*ът булмаркет, друг път. Прегряли индикатори, на фона рекордно слаба доминация, исторически несъответстваща за бул маркет. Убраха шортове за 1млрд.$, недоалчнеха да оберат и тея до към 27к. Както и пъмповете в S&P500 и ДДжоунс – чиста спекула, бултрап. Слагайте ордери на 10.500 и 650 за ЕТН. И тогава може да потопът кораба още на долу за тея дето ще отворят лонгове. А там има и други имтриги и изгоди да фалират некой. Отделно, като стигне такова дъно, още некоя борса ще капитулира като FTX. С тоя маркет кап на криптото, манипулациите са като при манипулациите с шиткойните до 50млн. Кап. – pump and dump.
Вадете шнорхела, не, кислородната бутилка щот смятам, че се потапяме на дълбоко. Мое мнение, на база редица фактори, не съм песимист и шортър, но така ми говорят…звездите 🙂