Апелативният съд на САЩ за Трети окръг постави под въпрос мотивите на Комисията по ценните книжа и фондовите борси за отхвърляне на иска на Coinbase за по-ясни правила за криптовалутите.
През юли 2022 г. Coinbase отправи искане към SEC да предложи правила за дигитални ценни книжа, включително разяснения относно това кои крипто активи се квалифицират като ценна книга. SEC отхвърли искането в края на 2023 г., което накара Coinbase да потърси съдебна намеса.
Юридическият екип на Coinbase, ръководен от Юджийн Скалия, твърди, че отказът на SEC не е достатъчно обоснован, особено в светлината на нарастващите действия на агенцията по прилагане на законодателството срещу крипто компаниите.
Според главния юридически директор на Coinbase, Пол Гревал, неуспехът на Комисията да обясни решението си изглежда произволен и противоречи на агресивната позиция на агенцията при регулирането на индустрията.
Съдиите изразиха загриженост относно липсата на ясни насоки за крипто индустрията, поставяйки въпроса как компаниите могат да следват правила, които не отчитат децентрализираните системи. Съдия Стефанос Бибас посочи, че SEC се фокусира върху правоприлагането, без да предлага изчерпателни правила.
Комисията защити решението си, позовавайки се на други приоритети. Coinbase вече бе обвинена от SEC през юни 2023 г. за това, че е работила като нерегистрирана борса, брокер и клирингова агенция. Това развитие може да се разглежда като малка победа за Coinbase в правната ѝ битка със SEC.
Криптовалутите продължават да набират популярност, особено сред по-младите инвеститори.
В резултат на скорошен пробив в системите на Fidelity Investments са били компрометирани личните данни на над 77,000 клиенти, стана ясно от подадена на 9 октомври жалба до главния прокурор на щата Мейн.
OKX, една от най-големите крипто борси в световен мащаб, навлиза ударно в региона на Близкия изток и Северна Африка (MENA).
Данните за индекса на производствените цени в САЩ показват по-висока от очакваното инфлация, което поражда опасения за нейното въздействие.