През по-голямата част от този месец, Етериум се покачва и пада, движейки се около $700 в един от най-дългите странични периоди, които сме виждали.
В началото на април, валутата бе започнала биче движение, като цената ѝ достигна $850, когато срещна съпротива. Очакваше се, че ще има странични движения за следващите около четири седмици. Вместо това, валутата падна до 650 долара и се качи на около 700 долара. Транзакциите са се увеличили, отчасти поради dapps, наскоро около 850 000 в рамките на 24 часа.
Обемът на търговията е донякъде стабилен на около 2 милиарда долара. Съотношението му е нараснало, като Етериум заема почти 20% от пазарния дял на всички криптовалути, включително Биткойн.
В по-широк план, това странично действие е съвсем разбираемо. Първо, на техническо ниво, $ 850 очевидно е съпротива. SEC, които не харесват това пространство много, вероятно са повлияни от банкери, които, в повечето случай, не подкрепят крипто. Те имат важно решение да вземат по отношение на бъдещето на крипто-иновациите в Америка. CFTC смята, че те са стоки и дори предупреди SEC, те биха могли да вземат различна позиция, ако SEC твърдят, че са ценни книжа. Очаквайте най-лошото от SEC, предвид миналото им.
Много хора по целия свят се възползват от отворената платформа на Етериум. Това прави пространство малко по-интересно и по този начин потенциално повишава търсенето на Етериум.
Solana (SOL) се приближава до критично техническо ниво, което може да предизвика значителен пробив. Според крипто анализатора Али Мартинез, седмично затваряне над $170 може да предизвика ново покачване и потенциално да отвори вратата за рали към нивото от $2,000.
Платформите за смарт договори Етериум и Solana оформят бъдещето на крипто пазара с големи ъпгрейди и променящи се стратегии.
Артър Хейс коренно промени позицията си по отношение на крипто пазарите. След месеци на предпазливост, съоснователят на BitMEX вече вярва, че на хоризонта се задава силно рали за алткойните.
Спот Етериум борсово търгуваните фондове набират скорост, като последните постъпления се нареждат сред десетте най-големи, регистрирани досега.