След като Биткойн падна под $100,000, настроенията на крипто пазара се изместиха от "алчността".
Анализаторите предупреждават, че потенциална глобална икономическа рецесия може да доведе до голям срив на всички финансови пазари, включително и на криптовалутите.
Oт „Bravos Research“ подчертаха тревожен сигнал: Кривата на доходността се е обърнала, което е исторически надежден индикатор за рецесия. Подобни събития предшестваха Голямата депресия, дотком срива през 2000 г. и финансовата криза от 2008 г. Макар че преобръщането на кривата предполага потенциален спад, някои фактори, като нарастващата 10-годишна доходност, свидетелстват за устойчивост на основните икономически показатели, което усложнява прогнозите.
Рецесията би могла да наруши крипто пазара, като намали апетита на инвеститорите за риск и ограничи притока на капитали при повишаване на лихвените проценти. В исторически план дигиталните активи демонстрират по-бързо възстановяване от традиционните пазари, но Биткойн и основните криптовалути все още не са се сблъсквали със значителна рецесия, което прави бъдещите резултати несигурни.
Анализаторите препоръчват диверсифициран портфейл и дългосрочна перспектива, като се фокусират върху токени с полезен ефект като BTC. Известният инвеститор Робърт Кийосаки разглежда подобни пазарни спадове по-скоро като възможности за покупка, отколкото като заплаха, подчертавайки значението на търпението и стратегическото натрупване по време на нестабилните периоди.
Доставчикът на крипто портфейли Phantom е набрал $150 милиона в кръг за финансиране от серия С, ръководен от Sequoia Capital и Paradigm, с участието на Andreessen Horowitz и Variant, с което оценката му достига $3 милиарда.
Ветеранът анализатор Питър Бранд, който преди беше скептичен към Cardano (ADA), промени позицията си, привличайки вниманието на крипто общността с последната си бича прогноза.
Докладите сочат, че eToro е подала поверителни документи в Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) за първично публично предлагане (IPO), което е потенциален крайъгълен камък за платформата.
По време на изслушване в Сената Скот Бесент, номиниран от новоизбрания президент Доналд Тръмп за министър на финансите, отхвърли идеята за дигитална валута на централната банка на САЩ (CBDC), заявявайки, че подобни инструменти не са необходими на страната.