Home

Столицата на Южна Корея създава виртуален град в метавселената

17.01.2023 23:00 2мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Столицата на Южна Корея създава виртуален град в метавселената

Правителството на Сеул стартира "Metaverse Seoul" - виртуална среда, предназначена да стимулира туризма и да позволи на гражданите на града да участват в различни дейности, включително взаимодействие с няколко услуги.

Южнокорейският мегаполис официално стана първият град, който стартира своята платформа за метавселена като част от петгодишната си пътна карта, която включва използване на качествата на метавселената за стимулиране на туризма и внедряване на блокчейн технологията.

В платформата, известна като Metaverse Seoul, потребителите могат да играят игри, да разговарят, да провеждат срещи, да получават съвети за започване на бизнес и да правят виртуални обиколки на известни обекти в града като Blue House, N Seoul Tower, Gyeongbok Palace, Seoul Forest, река Хан и др.

Интересно е, че жителите на Сеул могат да подават публични документи като данъчни декларации и други документи в метавселената.

“Метавселената на Сеул ще бъде важен комуникационен инструмент за гражданите в [новото време]… Това е всеобхватна административна услуга, от която всеки може да се възползва без никакви времеви и пространствени пречки” – О Се-хун, кмет на Сеул.

Според докладите първата фаза на проекта включва създаването на платформа в метавселената, където жителите могат да подават официални граждански жалби и документи, включително данъчни декларации. Компаниите също могат да се консултират с клиентите си във виртуалните бизнес центрове в метавселената.

Освен това потребителите могат да играят игри в метавселената на площад “Сеул” и да се впуснат в обиколки из кметството.

В метавселената има и виртуален консултантски център, наречен Metaforest, където учениците могат да получат насоки и съвети за академичните си предизвикателства по анонимен начин.

Съобщава се, че град Сеул е похарчил около $1.6 милиона за първия етап и ще инвестира още $2.26 милиона във втория етап, който е планиран да започне по-късно тази година. Последната фаза ще започне през 2026 г.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Има промяна в пазарната динамика, твърди анализатор


От известно време южнокорейският град активно участва в метавселената. Градът официално стартира своята петгодишна визия за метавселената през септември 2021 г. и прави стъпки за превръщането на град Сеул в рай за метавселената.

През ноември 2022 г. представители на правителството на Сеул обявиха стартирането на “Етични принципи на метавселената” – набор от насоки, които да гарантират, че потребителите могат да отразяват истинската си същност в сигурна виртуална среда, създадена с устойчива система, която е приобщаваща за всички членове.

В края на миналата година представители на южнокорейската Партия на народната власт (PPP) обявиха, че работят по създаването на “Закон за насърчаване на индустрията на метавселената”, за да стимулират приемането на Web3 и метавселената.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Binance стартира платформа за предварително предлагане на токени

Binance, водещата световна борса за криптовалути, представи най-новото си предложение: Платформата Binance Pre-Market.

27.09.2024 11:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Как ще се отразят действията на Фед на крипто пазара?

Известен крипто анализатор смята, че пазарът на дигитални активи ще остане силен, дори ако Федералният резерв намали лихвените проценти.

27.09.2024 10:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

SEC официално одобрява плана за крипто попечителство на BNY Mellon

Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) даде зелена светлина на инициативата на Bank of New York Mellon за предоставяне на попечителски услуги за дигитални активи, които потенциално могат да обхванат и други сфери освен борсово търгуваните фондове (ETF) за Биткойн и Етериум.

27.09.2024 9:30 1мин. четене Alexander Stefanov

Фалитът на Silvergate Bank резултат от регулаторен натиск?

Бившата про-крипто институция Silvergate Bank може би щеше да се справи с предизвикателствата, ако не се бе сблъскала със силен регулаторен натиск, довел до доброволната ѝ ликвидация, твърди Ник Картър.

27.09.2024 7:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.