Правителството на Сеул стартира "Metaverse Seoul" - виртуална среда, предназначена да стимулира туризма и да позволи на гражданите на града да участват в различни дейности, включително взаимодействие с няколко услуги.
Южнокорейският мегаполис официално стана първият град, който стартира своята платформа за метавселена като част от петгодишната си пътна карта, която включва използване на качествата на метавселената за стимулиране на туризма и внедряване на блокчейн технологията.
В платформата, известна като Metaverse Seoul, потребителите могат да играят игри, да разговарят, да провеждат срещи, да получават съвети за започване на бизнес и да правят виртуални обиколки на известни обекти в града като Blue House, N Seoul Tower, Gyeongbok Palace, Seoul Forest, река Хан и др.
Интересно е, че жителите на Сеул могат да подават публични документи като данъчни декларации и други документи в метавселената.
„Метавселената на Сеул ще бъде важен комуникационен инструмент за гражданите в [новото време]… Това е всеобхватна административна услуга, от която всеки може да се възползва без никакви времеви и пространствени пречки“ – О Се-хун, кмет на Сеул.
Според докладите първата фаза на проекта включва създаването на платформа в метавселената, където жителите могат да подават официални граждански жалби и документи, включително данъчни декларации. Компаниите също могат да се консултират с клиентите си във виртуалните бизнес центрове в метавселената.
Освен това потребителите могат да играят игри в метавселената на площад „Сеул“ и да се впуснат в обиколки из кметството.
В метавселената има и виртуален консултантски център, наречен Metaforest, където учениците могат да получат насоки и съвети за академичните си предизвикателства по анонимен начин.
Съобщава се, че град Сеул е похарчил около $1.6 милиона за първия етап и ще инвестира още $2.26 милиона във втория етап, който е планиран да започне по-късно тази година. Последната фаза ще започне през 2026 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Има промяна в пазарната динамика, твърди анализатор
От известно време южнокорейският град активно участва в метавселената. Градът официално стартира своята петгодишна визия за метавселената през септември 2021 г. и прави стъпки за превръщането на град Сеул в рай за метавселената.
През ноември 2022 г. представители на правителството на Сеул обявиха стартирането на „Етични принципи на метавселената“ – набор от насоки, които да гарантират, че потребителите могат да отразяват истинската си същност в сигурна виртуална среда, създадена с устойчива система, която е приобщаваща за всички членове.
В края на миналата година представители на южнокорейската Партия на народната власт (PPP) обявиха, че работят по създаването на „Закон за насърчаване на индустрията на метавселената“, за да стимулират приемането на Web3 и метавселената.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.