В средата на февруари, общата стойност, затворена в децентрализираните финанси (DeFi), беше около $1,2 милиарда. Това число вече е около $500 милиона.
През последните няколко месеца, децентрализираните финанси (DeFi) бяха център на значително вниманиe. Доминиран от Етериум (ETH), този пазар все още остава популярен. Въпреки това, неотдавнашната криза показа, че идеята е сериозен проблем с доверието – и много от нейните потребители напоследък се отказват изцяло.
DeFi пространството досега имаше труден месец. Въпреки че го започна с около $900 милиона, заключени в своите интелигентни договори, към момента на писане са близо $500 милиона. Това е драстичен спад от най-високото отбелязано ниво от около $1,2 милиарда.
Децентрализираните финанси, които главно се базират на Eтериум (ETH), страдат от някои съществени проблеми и през последните няколко седмици. Както бе съобщено, един dApp претърпял експлоатация, в която бяха откраднати 1,193 ETH. Пейзажът на глобалния пазар също не помогна. Тъй като инвеститорите се стремят да си осигурят ликвидни пари, много от DeFi договорите трудно се прилагат. Това накара някои критици, като противоречивия основател на Лайткойн , Чарли Лий, да го наричат форма на „театър за децентрализация“.
Това може да е най-голямото изпитание за DeFi досега. Някои обаче твърдят, че все още е рано да се създаде ясна преценка за този все още млад сектор. Въпреки това, следващите месеци ще бъдат определящ момент за екосистемата на DeFi и ще решат дали тя е достатъчно зряла, за да бъде жизнеспособна в днешния финансов свят.
Мечтите за децентрализирано финансиране може да трябва да бъдат стопирани, докато световната криза на пазара отшуми. Честно казано, инвеститорите не са склонни да поемат рискове с DeFi, дори и на фона на това, че безопасните финансови инструменти изпитват затруднения в днешно време. С очакването пандемията на коронавируса да се задържи няколко седмици, DeFi може да претърпи ‘дълга зима’. В същият момент, това е и перфектното време, за да се преоткрие.
Ранните прогнози за това, че DeFi пазарът ще стане „параболичен“ тази година, определено вече са невалидни. В крайна сметка, коронавируса неочаквано промени всички прогнози. DeFi далеч не са мъртви – но трябва да изградят доверие, ако искат да останат жизнеспособни за години напред.
Robinhood разшири предлагането си на крипто фючърси, като пусна микро фючърсни договори за XRP, Solana (SOL) и Биткойн (BTC).
Дигиталната банкова платформа SoFi Technologies се завръща с пълна сила в криптовалутния сектор, като подновява услугите си за крипто търговия и блокчейн, след като се оттегли от сектора в края на 2023 г.
В знакова стъпка за стратегията на града в областта на дигиталните активи, GF Securities (Hong Kong) стана първата компания за ценни книжа в Хонконг, която емитира токенизирани ценни книжа изцяло на блокчейна чрез HashKey Chain.
Нови данни за личните потребителски разходи (PCE) — предпочитаният индекс за инфлация на Федералния резерв — показват, че инфлацията бележи ръст през май, което може да отложи дългоочакваното понижение на лихвите от Фед до септември или по-късно.