Начало » Други » Стойността на децентрализираните финанси се срина с 50%

Стойността на децентрализираните финанси се срина с 50%

24.03.2020 9:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Стойността на децентрализираните финанси се срина с 50%

В средата на февруари, общата стойност, затворена в децентрализираните финанси (DeFi), беше около $1,2 милиарда. Това число вече е около $500 милиона.

През последните няколко месеца, децентрализираните финанси (DeFi) бяха център на значително вниманиe. Доминиран от Етериум (ETH), този пазар все още остава популярен. Въпреки това, неотдавнашната криза показа, че идеята е сериозен проблем с доверието – и много от нейните потребители напоследък се отказват изцяло.

Заключени средства в DeFi се сринаха

 

DeFi пространството досега имаше труден месец. Въпреки че го започна с около $900 милиона, заключени в своите интелигентни договори, към момента на писане са близо $500 милиона. Това е драстичен спад от най-високото отбелязано ниво от около $1,2 милиарда.

 

Децентрализираните финанси, които главно се базират на Eтериум (ETH), страдат от някои съществени проблеми и през последните няколко седмици. Както бе съобщено, един dApp претърпял експлоатация, в която бяха откраднати 1,193 ETH. Пейзажът на глобалния пазар също не помогна. Тъй като инвеститорите се стремят да си осигурят ликвидни пари, много от DeFi договорите трудно се прилагат. Това накара някои критици, като противоречивия основател на Лайткойн , Чарли Лий, да го наричат форма на „театър за децентрализация“.

 

Това може да е най-голямото изпитание за DeFi досега. Някои обаче твърдят, че все още е рано да се създаде ясна преценка за този все още млад сектор. Въпреки това, следващите месеци ще бъдат определящ момент за екосистемата на DeFi и ще решат дали тя е достатъчно зряла, за да бъде жизнеспособна в днешния финансов свят.

 

Може ли пазарът на DeFi да бъде спасен?

 

Мечтите за децентрализирано финансиране може да трябва да бъдат стопирани, докато световната криза на пазара отшуми. Честно казано, инвеститорите не са склонни да поемат рискове с DeFi, дори и на фона на това, че безопасните финансови инструменти изпитват затруднения в днешно време. С очакването пандемията на коронавируса да се задържи няколко седмици, DeFi може да претърпи ‘дълга зима’. В същият момент, това е и перфектното време, за да се преоткрие.

 

Ранните прогнози за това, че DeFi пазарът ще стане „параболичен“ тази година, определено вече са невалидни. В крайна сметка, коронавируса неочаквано промени всички прогнози. DeFi далеч не са мъртви – но трябва да изградят доверие, ако искат да останат жизнеспособни за години напред.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Стабилните монети вече се използват в кредитни карти, излагайки на риск банковите депозити

Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.

22.07.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Coinbase предоставя безсрочни фючърси на търговците в САЩ

Като забележителна стъпка за американските крипто трейдъри, Coinbase обяви старта на регулирани от CFTC безсрочни фючърси чрез Coinbase Financial Markets (CFM).

22.07.2025 16:50 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Western Union проучва интеграцията на стабилни монети

Western Union гледа към стабилните монети като към следващата граница в глобалните плащания, сигнализирайки за преминаване към дигиталните активи след приемането на закона GENIUS.

22.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

JPMorgan се насочва към кредити, обезпечени с криптовалути

Според нов доклад на Financial Times JPMorgan се готви да задълбочи участието си в сферата на дигиталните активи, като предлага кредити, обезпечени с крипто, съобщава Financial Times.

22.07.2025 13:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.