Комисията по ценни книжа и борси (SEC) обвини актьора Стивън Сегал за насърчаване на първично предлагане на монети (ICO), без да разкрива, че му е платено за това.
През март 2018 г. Стивън Сегал беше сключил договор с ICO проекта „Bitcoiin2Gen“ (B2G) за насърчаване на продажбата по своите канали в социалните медии, както и да се яви като посланик на марката в маркетинговите материали на проекта.
Въпреки че му бяха обещани $250,000 в брой и $750,000 в B2G токени, в разкритието от 27-ми февруари от SEC се твърди, че той е получил само $157,000 от промоционалната си сделка.
Актьорът постигна съгласие за уредени такси с комисията, като обеща да плати приблизително $330,000 на комисията. Това число съответства на удвоената сума, получена от проекта, плюс $16,000 лихва за обезценяване.
SEC специално се насочи към Сегал, тъй като той не е разкрил, че за неговото одобрение на проекта е било подплатено, което е пряко заобикаляне на регламентите на комисията.
„Знаменитостите нямат право да използват своето влияние в социалните медии, за да рекламират ценни книжа, без да разкрият по подходящ начин компенсацията си“, отбеляза Кристина Литман, ръководител на кибер отдела към правоприлагащата дивизия на SEC.
Актьорът е известен с няколко високопрофилни екшън филма, издадени между края на 80-те и началото на 2000-те, включително „Под обсада„, „Патриотът“ и „Над закона„.
Сегал е будист, твърдейки през 1997 г., че е получил титлата тулку – превъплъщение на будистката лама – от будистки първосвещеник. Поради тази причина той беше обявен от проекта B2G като „Дзен майстор“.
Понастоящем Сегал живее в Москва, Русия като той придоби сръбско и руско гражданство. През 2018 г. той става специален пратеник на руското правителство за „насърчаване на приятелските отношения“ със САЩ.
През 2013 г. той беше специален гост на управителя на Чеченската автономна република, Рамзан Кадиров. Кадиров е известен с предполагаеми нарушения на човешките права.
Индийската крипто борса CoinDCX потвърди пробив в сигурността на стойност $44 милиона, свързан с една от вътрешните ѝ сметки за ликвидност.
Според нов доклад на The Telegraph Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство се готви да ликвидира огромно количество конфискувани криптовалути – Биткойн на стойност най-малко $7 милиарда.
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.