Начало » Сривът на Libra предизвика призиви за по-строго регулиране на меме криптовалутите

Сривът на Libra предизвика призиви за по-строго регулиране на меме криптовалутите

19.02.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Сривът на Libra предизвика призиви за по-строго регулиране на меме криптовалутите

Сривът на аржентинския токен Libra разпали отново дебатите за необходимостта от по-силна регулаторна рамка за меме монетите.

Неуспехът на токена, който широко се приписва на липсата на надзор, накара представители на индустрията като Ник Пукрин, главен изпълнителен директор на Coin Bureau, да обвинят регулаторите в бездействие.

Според Пукрин нарастването на броя на измамните меме криптовалути е пряк резултат от пропуските в регулирането, особено от страна на органи като Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ, която все още не е определила ясни правила за тези активи.

Докато някои смятат, че SEC трябва да се активизира, други твърдят, че отговорността трябва да се носи от Конгреса или CFTC. Въпреки това Пукрин подчертава, че без регулиране пазарът ще остане уязвим за манипулации и нелоялни практики.

Той прави паралел с ICO бума, който се срина след репресиите на SEC, предупреждавайки, че меме монетите може да бъдат изправени пред подобна съдба, ако бъдат оставени без контрол.

Съществуват обаче някои различия в мненията. Докато Пукрин се застъпва за проактивен подход към регулирането на меме токените, други представители на индустрията, като Кристофър Пъркинс от CoinFund, предполагат, че меме монетите вече попадат в обхвата на съществуващите закони за стоките.

Пъркинс твърди, че измамните дейности в това пространство вече са незаконни и не изискват непременно нови регулации. Въпреки това, при липсата на конкретни правни рамки в много държави, меме криптовалутите често остават в сивата зона, което подхранва опасенията за потенциална експлоатация при липсата на ясни насоки.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Емитентите на стабилни монети в САЩ ще бъдат основни купувачи на американски облигации, твърди сенатор

Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.

22.05.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

ОАЕ одобри Bitcoin Suisse за крипто операции в страната

Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.

22.05.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Crypto.com получи одобрение от ЕС за предлагане на регулирани крипто деривати

Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.

22.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

БРИКС: Бразилия отхвърля за момента дедоларизацията – какви са причините?

Разговорите за създаването на единна валута на страните от БРИКС, която да се конкурира с щатския долар, се сблъскаха със суровата реалност. Централната банка на Бразилия заяви категорично, че в блока просто няма достатъчно финансови ресурси, за да се подкрепи такава амбициозна инициатива.

22.05.2025 10:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.