Стив Форбс, виден американски изпълнителен директор и издател, критикува политиките на Камала Харис, твърдейки, че те ще се отразят неблагоприятно на средната класа.
Според Форбс подходът на Харис, включващ значително увеличение на държавните разходи, може да доведе до финансово напрежение за средната класа. Той подчерта, че инициативи като „Медицински грижи за всички“ и „Нова зелена сделка“ потенциално могат да доведат до разходи от около $10 трилиона годишно.
В неотдавнашно интервю за Fox Business, той изрази загриженост относно политическите предложения на Харис, включително плановете ѝ за забрана на хидравличното разбиване при сондажа, които според него могат да доведат до по-високи цени на енергията и икономически спадове.
Форбс също така предупреди, че предложените от Харис увеличения на данъците и разширяване на държавните разходи могат да изострят проблемите в системата на здравеопазването, което ще доведе до по-дълго чакане и намален достъп до лечение.
Въпреки тези критики Камала Харис остава непоколебима в ангажимента си за укрепване на средната класа. Тя посочи, че политиките ѝ са насочени към укрепване на тази демографска група, твърдейки, че силната средна класа е от съществено значение за една стабилна Америка.
Освен това някои коментатори посочват политиките на президента Байдън като вредни за средната класа, докато крипто защитниците твърдят, че про-крипто политиките могат да засилят финансовото приобщаване, предлагайки контрапункт на позицията на администрацията по отношение на дигиталните валути.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.