Начало » Според Германия: Kриптовалутите не са опасност за финансовата стабилност

Според Германия: Kриптовалутите не са опасност за финансовата стабилност

15.06.2018 10:01 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Според Германия: Kриптовалутите не са опасност за финансовата стабилност

Неотдавнашен доклад твърди, че цифровите активи не представляват заплаха за финансовата стабилност на страната, но че трябва да се положат международни усилия за ограничаване на прането на пари и финансирането на тероризма.

Германското федерално правителство неотдавна проучи дали Биткойн и други криптовалути представляват заплаха за финансовата стабилност на страната и обяви на 12-ти юни, че не е открила такива рискове.

Според доклада заключението е постигнато, „поради малката пазарна капитализация на Биткойн и други крипто токени и ограничените взаимовръзки с финансовия сектор“.

Въпреки това, германското правителство признава потенциала на криптовалутите да се използват при прането на пари и финансирането на тероризма. Той също така заявява, че не може надеждно да прецени обхвата на тези незаконни дейности.

В отговор на въпроси относно потенциални бъдещи регулации и закони за смекчаване на рисковете, свързани с криптовалутите, в доклада се изброяват вече предприети действия, включително правните изисквания за платформите за търговия с крипто, за да се получи разрешение от органа за финансов надзор на BaFin и се подчертават редица случаи, които вече съществуващи закони са били използвани за полицейски престъпления, свързани с крипто. Той също така посочва, че BaFin вече е предупредил ICO, но поради „глобалната търгуемост“ на тези оферти, координираните усилия между националните правителства би трябвало да бъдат по-ефективни.

Отговорът не прави предложения за конкретни глобални мерки, но германски представители настояват за дискусии на Г20 за криптовалутите в миналото.

Понастоящем Германия е икономическата електроцентрала на Европа със значително влияние в Европейския съюз, поради най-високия БВП на ЕС (следван от Обединеното кралство и Франция съответно). Неговата позиция може да бъде следвана от по-малките държави-членки на ЕС.

Въпреки, че Германия е сравнително толерантна към криптовалутите, отношението е смесено между правителствените и финансовите институции. Този неотдавнашен доклад отразява февруарските коментари на германския президент Франк-Валтер Щайнмайер, които приравняват криптовалутите към „залаганията“.

Няколко седмици преди атаката на президента Щайнмайер, член на борда на централната банка на Германия, Йоахим Вюерлинг каза: „Като се има предвид, че криптовалутите са глобално явление, едностранното действие само на една държава или регулатор ще бъде неефективно.“

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Централните банки купуват злато, а не Биткойн – Питър Шиф с коментар по темата

Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.

25.05.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Дългогодишната прогноза на Чарлз Хоскинсън за криптовалутите се реализира

Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.

24.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нова страна се присъединява към банката на БРИКС

В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).

24.05.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

80% от резервациите през Travala се плащат в крипто

Употребата на криптовалути в туристическия сектор е нараснала значително, като нови данни от Travala и Binance Pay разкриват, че почти 80% от резервациите в Travala вече се правят с помощта на дигитални активи.

24.05.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.