Начало » Други » Специалисти по сигурността очакват крипто да има основно присъствие

Специалисти по сигурността очакват крипто да има основно присъствие

25.05.2018 16:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Специалисти по сигурността очакват крипто да има основно присъствие

Около 84% от специалистите по киберсигурност, анкетирани на Конференцията RSA през 2018 г, смятат, че криптовалутите ще имат трайно присъствие.

Много от тях не виждат цифровите активи като заплаха за тяхната организация. Огромното мнозинство от професионалистите по киберсигурност смятат, че криптовалутите ще се превърнат в неизменна част от финансовата система и дори биха могли да послужат като алтернатива на фиатните пари. Това е според анкета на Lastline, включваща повече от 200 произволно избрани IT специалисти по сигурността, които присъстваха на Конференцията.

Съоснователят и главeн оперативен директор на Lastline Джовани Виня коментира:

Екипите по сигурността се борят на много фронтове, за да предпазят организациите си от киберпрестъпници. Заплахите варират от установени атаки, като ransomware, до по-нови предизвикателства като тези, идващи с устройства, свързани с мрежата и криптовалутите.

Проучването също установи, че 70% от анкетираните не виждат криптовалутите като заплаха за тяхната организация. Това е необичайно, предвид това, че киберпрестъпниците стават все по-креативни при атаките си. Напоследък често срещаме случаи, където се използват корпоративни устройства за да копаене.  Приблизително 35% се съгласиха, че крипто копаенето е потенциална заплаха, но смятат, че е малко вероятно. Други 22% отхвърлят напълно риска, а 12.5% ​​заявяват, че е твърде рано да се каже.

Само 29% от експертите по сигурността виждат ясна заплаха в крипто копаенето, макар че по-голямата част смятат, че цифровите валути не са временен тренд.

Фирмата Avast предупреди по време на Mobile World Congress 2018, че киберпрестъпниците могат да създадат армия от милиони, копаещи Monero , като използват уязвимостите на всевъзможни устройства.

Гаган Сингх, мобилен мениджър в Avast, коментира:

Доскоро киберпрестъпниците се фокусираха върху разпространението на зловреден софтуер, за да превърнат персоналните компютри в крипто-копаещи машини, но сега виждаме и зачестяване на атаките, насочени към устройства с нетърговска цел и смартфони. Според текущите данни от Shodan.io, търсеща машина за свързани с интернет неща, 58 031 умни устройства в Барселона са уязвими. Ако всяко от тези устройства се използва в ботнет, за да кпае Монеро в Mobile World Congress, киберпрестъпниците биха могли да спечелят приблизителния еквивалента на $3,600 или 3,000 евро.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ето как да разчитаме крипто индекса на страха и алчността

Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.

14.07.2025 17:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Управителят на Английската централна банка с предупреждение за стабилните монети

Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.

14.07.2025 12:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Националната банка на Чехия инвестира в Coinbase

Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.

14.07.2025 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Златото превъзхожда американския пазар на акции в продължение на 25 години

В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.

13.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.