Jameson Lopp, бивш инженер за BitGo и настоящият инженер за CasaHODL, твърди, че над 4 млн. BTC са загубени и над 2 млн. BTC са откраднати.
Има известни дебати, че може би цената на Биткойн е подценена, тъй като не отчита загубените токени. Други обаче твърдят, че цената на BTC се основава на търсенето и предлагането и се адаптира естествено: ако тези загубени Биткойн бяха намерени по някакъв начин, тогава цената съответно ще намалее.
Ако милиони BTC наистина са изгубени, тогава статистиката, която се нуждае от корекция, е пазарната капитализация. Понастоящем пазарната горна граница е 114 млрд. Долара към 5 юли 2018 г., но ако са изгубени 4 млн. BTC, то тогава истинската пазарна горна граница е близо 88 млрд. долара.
Оценките на изгубените токени обаче трябва да се вземат предпазливо. Най-често цитираната статистика за изгубените токени идва от проучване Chainalysis, публикувано през ноември 2017 г., което заключава, че 3,79 милиона BTC са изгубени. Тази цифра е само прогноза въз основа на предположения, тъй като няма начин да се знае дали Биткойн са наистина загубени.
Chainalysis също така предполага, че над 1 милион BTC, изкопани от Сатоши Накамото са загубени в продължение на почти десет години. Малко вероятно е да бъдат изгубени частните ключове за тези, но може да се спекулира само с какви планове има Накамото за изкопания Биткойн, ако въобще има някакви планове.
Независимо от това колко Биткойн всъщност са загубени завинаги, фактът, че токена може да бъде загубен, ще бъде определящ за бъдещите цени на криптовалутата. С течение на времето хората ще загубят биткойн поради компютърни неизправности, изхвърляйки частни ключове случайно, други бедствия и смърт. Като се има предвид, че криптото има фиксирана максимална доставка на 21 милиона токена, загубата им ще осигури механизъм за дългосрочна дефлация, което ще доведе до увеличаване на цената на BTC спрямо фиат.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.