Начало » 98% спад в обема на търговия с виртуална земя

98% спад в обема на търговия с виртуална земя

23.09.2022 9:38 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
98% спад в обема на търговия с виртуална земя

След безпрецедентен ръст през 2021 г. обемът на търговията с виртуална земя в метавселената спадна заедно с цялостния срив на цените на крипто пазара.

Всъщност обемът на търговията с виртуална земя, проследяващ продажбите на 18 проекта, е спаднал с около 98% от пика си през 2021 г. Обемът достигна своя връх през ноември 2021 г. на стойност малко над $8 милиона, според данни на Delphi Digital, публикувани на 21 септември.

Забележително е, че спадът в обема на търговията следва бума на метавселената, който беше предизвикан от фирми като Meta (бившия Facebook). Потиснатият обем обаче не бива да е изненада, като се има предвид продължаващото сриване на по-широкия крипто пазар наред със световната икономика.

Първоначална мания по виртуалната земя

Струва си да се отбележи, че виртуалната земя беше рекламирана като следващото голямо нещо. В замяна на това концепцията доведе до скок на интереса, предизвикващ масови придобивания на ‘първокласни’ земи, които отразяваха недвижими имоти в реалния живот.

Повечето хора също бяха въвлечени в метавселената, надявайки се да реализират печалби, като виртуалният свят предлагаше възможност за гейминг, търговия с дигитални активи и купуване, и продаване на предмети от реалния свят с помощта на криптовалути.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Основателят на Azuki NFT набира $50 милиона в нов кръг на финансиране


Устойчивостта на метавселената под въпрос

Спадът в обема на търговията доведе до това, че част от пазара постави под въпрос полезността на виртуалната земя. Някои критици твърдят, че земята е свръхпредлагана; следователно тя вече не е оскъден ресурс, който да стимулира по-голям интерес.

Интересът към метавселената обаче може да се повиши отново, ако крипто пазарът се възстанови заедно с навлизането на различни фирми в пространството. Например, през юни тази година Meta, Microsoft и други технологични компании подписаха обещание да работят за създаването на отворена и оперативно съвместима метавселена.

Въпреки намалелият обем на търговия, интересът към метавселената изглежда не е засегнат, като различни световни марки и физически лица подават заявки за търговски марки.

Към 6 септември в САЩ са подадени над 4,000 заявки за търговски марки, свързани с метавселената.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Сътрудник на Тръмп планира публична Биткойн компания за $300 милиона

Дейвид Бейли, известен с близките си връзки с Доналд Тръмп по отношение на политиката за криптовалутите, се готви да пусне голям инвестиционен инструмент за Биткойн, наречен Nakamoto, подкрепен с финансиране в размер на $300 милиона.

09.05.2025 6:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Coinbase влиза в мегасделка с Deribit за почти $3 милиарда

Coinbase се готви да направи най-смелата си стъпка досега в областта на дериватите с планираното придобиване на Deribit, борса за крипто опции и фючърси, известна с това, че контролира значителна част от глобалния обем на търговията.

08.05.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Stefanov

Крипто кит загуби милиони в рамките на час в опит да си уреди вечеря с Доналд Тръмп

Крипто трейдър е загубил $2.8 милиона за един час, след като е закупил 1.39 милиона TRUMP токена, с цел да си осигури място на ексклузивна гала вечеря с президента Доналд Тръмп.

08.05.2025 10:10 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Федералният резерв запази лихвените проценти стабилни на фона на икономическото напрежение

На заседанието си на 7 май 2025 г. Федералният резерв остави лихвения процент без промяна на ниво 4.25% до 4.50%, което е четвъртото поредно решение за запазване на лихвените проценти.

07.05.2025 21:26 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.