Начало » Блокчейн » Solana се сблъска с неуспешни транзакции, което поражда опасения

Solana се сблъска с неуспешни транзакции, което поражда опасения

10.08.2024 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Solana се сблъска с неуспешни транзакции, което поражда опасения

Блокчейнът на Solana, известен с бързите си транзакции, отново е в центъра на вниманието заради значителни проблеми с производителността.

Преди това мрежата е била засегната от проблеми с безопасността, а сега е критикувана за високия брой неуспешни транзакции.

Анализатор на платформата X изтъкна сериозен проблем: Процентът на неуспешни транзакции в SOL е тревожно висок, което се отразява на потребителското изживяване и подкопава предимствата на мрежата, като например ниските такси и мащабируемостта. Данните от Jupiter, децентрализирана борса в Solana мрежата, показват, че само 35% от транзакциите са успешни ежедневно, като 65% остават необработени.

Проблемът се задълбочи, когато се разглежда в продължение на един месец. В някои дни процентът на неуспешните транзакции надхвърля 80 %, което означава, че само две от десет транзакции се осъществяват.

Въпреки че може да се похвали с висока скорост на транзакциите, показателите на Solana са подвеждащи поради включването на неуспешните транзакции като успешни. Това раздува статистическите данни за производителността на мрежата и представя погрешно нейните възможности. На потребителите се начисляват такси за всички транзакции, включително за неуспешните, което влошава преживяването им и добавя ненужни разходи.

Разпространението на неуспешни транзакции, утежнено от ботове, които спамят мрежата с операции с ниски такси, може да възпре големи финансови институции като Visa да приемат Solana. Ненадеждността на мрежата може да накара традиционните потребители да се колебаят дали да преминат от по-стабилни платежни системи.

В допълнение към неуспешните сделки, SOL наскоро се сблъска с противоречия заради забраната на над 30 валидатори да участват в програмата ѝ за субсидиране поради участието им в дейности на ботове за извличане на стойност от миньори (MEV). Тези продължаващи проблеми поставят под съмнение надеждността и бъдещите перспективи на Solana като водеща блокчейн платформа.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Етериум може да промени Уолстрийт според съоснователя на алткойна

Съоснователят на Етериум и главен изпълнителен директор на Consensys Джо Любин вярва, че нарастващото използване на алткойна в корпоративните резерви може да предефинира начина, по който традиционните финансови институции възприемат втория по големина дигитален актив.

09.07.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Милиони в движение: Kои токени китовете прехвърлиха към борсите? 

През последните 24 часа централизирани крипто борси отчетоха вълна от масови депозити на алткойни, сочат данни от платформата за ончейн анализи Santiment.

09.07.2025 9:00 2 мин. четене Kosta Gushterov

Volkswagen ще използва услуга, базирана на Solana, за навигация на автономни таксита

Автономното подразделение на Volkswagen, Volkswagen ADMT, обяви партньорство с Bee Maps — иновативна пространствена навигационна услуга, изградена върху блокчейна Solana.

09.07.2025 8:12 2 мин. четене Kosta Gushterov

Китовете акумулират тези 4 алткойна – предстои ли рали?

Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.

08.07.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.