Председателят на Федералния резерв Джером Пауъл наскоро намекна за потенциално намаляване на лихвените проценти през септември, което може да разтърси крипто пазара.
Биткойн, чиято цена към момента на писане на статията е $62,488, търпи спад от 8.4% за последния месец.
Коментарите на Пауъл, направени на симпозиума в Джаксън Хоул, предполагат, че Фед измества фокуса от опасенията за инфлацията към рисковете на пазара на труда. Текущият лихвен процент по федералните фондове е на равнище 5.5%, като в началото на 2020 г. той бе 0.25%, отразявайки постоянното му повишаване през последните няколко години.
Равнището на безработица в САЩ се повиши до 4.3% от най-ниското ниво от 3.4% в началото на годината, което е сигнал за нарастващи икономически опасения.
По-ниските лихвени проценти обикновено насърчават вземането на заеми и инвестициите, което може да доведе до увеличаване на притока на капитал към криптовалутите, тъй като облигациите стават по-малко привлекателни.
Историческите тенденции показват, че намаляването на лихвените проценти често повишава цената на Биткойн, както се видя през март 2020 г., когато стойността на BTC нарасна въпреки глобалните икономически сътресения.
Като се имат предвид тези фактори, Биткойн и по-широкият крипто пазар може да претърпят значителни движения през следващите месеци, което потенциално може да отбележи началото на нов бичи тренд.
Положителните настроения около Биткойн се увеличават, тъй като пазарните експерти и ентусиасти прогнозират бичи резултати. Тези очаквания затвърждават позицията на BTC като доминираща сила на по-широкия крипто пазар.
За период от осем дни 11 спот Биткойн борсово търгувани фонда (ETF), базирани в САЩ, отбелязаха общ отлив в размер на $1.2 милиарда.
Според неотдавнашен доклад на River, компания за финансови услуги в областта на Биткойн, корпоративното приемане на BTC е отбелязало значителен ръст от 30% през последните дванадесет месеца.
Инвеститорите, които се надяват на обрат в цената на Биткойн (BTC), може би трябва да бъдат търпеливи, тъй като последните прогнози сочат, че предстоят още сривове.