Личната карта е създадена, за да въведе ново ниво на сигурност и да предотврати кражбата на самоличност. Проектът е партньорство между катедрата по информационни технологии на града и startup компанията BiiLabs.
Тайпе се стреми да стане пълноправен, задвижван от блокчейн интелигентен град. Личната карта е първата инициатива на редица проекти, предназначени да превърнат тази цел в реалност.
Технологията на IOTA също се тества за управление на качеството на въздуха в целия град. Малки сензори, които наблюдават замърсяването, се разработват по проекта Air Box. Сензорите ще бъдат разположени в домовете и ще изпратят данните си в Tangle за водене на архиви и анализи.
„Тъй като Тайпе винаги мислят напред и с технологията на IOTA, това партньорство е стратегически ход, за да се появи началото на ерата на интелигентните градове пред гражданите на Тайпе“, каза Wei-bin Lee, комисарят на катедрата по информационни технологии на града.
Вместо да използват група копачи, потребителите на Tangle подпомагат директно транзакциите. Така че, ако прехвърлите IOTA от един портфейл към друг, устройството Ви ще намери две неутвърдени по-рано транзакции в мрежата, ще ги обработи и ще ги съхрани в Tangle.
Тайпе не са сами в стремежа си да се превърнат във водещ интелигентен град. Дубай също така се стреми да стане меката на интелигентните градове до 2020 г., като използва блокчейн технология за премахване на бюрократичната документация и съхраняване на информация за имотния регистър, лицензи и сертификати и за обработка на плащания, заявления за визи и няколко други правителствени служби.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.