Рос Улбрихт, създателят на печално известния пазар "Silk Road", който излежава доживотна присъда във федерален затвор, наскоро сподели първото си публично послание след изборите в САЩ през 2024 г.
В публикация от 12 ноември Улбрихт изрази надежда, че новоизбраният президент Доналд Тръмп ще изпълни обещанието си от предизборната кампания да смекчи присъдата му – обещание, зад което се обединиха много защитници по време на предишното президентство на Тръмп.
Основателят, осъден през 2015 г. за престъпления, включващи пране на пари и заговор за трафик на наркотици, е лишен от свобода без възможност за предсрочно освобождаване. Пазарът Silk Road, който той стартира през 2011 г., бе затворен от ФБР през 2013 г. заради ролята му в улесняването на незаконни транзакции.
Въпреки многобройните петиции от поддръжници, присъдата на Улбрихт не бе смекчена по време на първия мандат на Тръмп. По време на предизборната кампания през 2020 г. обаче Тръмп обеща, че ще осигури свободата му, ако получи нов мандат.
Докато поддръжниците на Улбрихт запазват надеждата си, някои представители на крипто общността продължават да се съмняват, изтъквайки досегашните неизпълнени обещания на Тръмп. Предишни обещания на президента, включително промени в крипто регулациите и персонала, повдигнаха въпроси относно ангажимента му да освободи Улбрихт. Въпреки това неотдавнашните му изявления в социалните медии отново разпалиха надеждите на защитниците, които от години призовават за освобождаването му.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.