Неотдавнашно писмо от Facebook потвърждава, че половината от резервите, подкрепящи тяхната криптовавалута Libra, ще бъдат в щатски долари.
Останалата част от резервите ще бъдат съставени от евро, йена, британска лира и сингапурски долар.
Изглежда, че Facebook все още е настроен да прокара своите планове за Libra, след като в нов доклад се обяснява как проектът е постигнал споразумение относно разпределението на резервите си.
Китайският юан няма да бъде включен, a липсата му несъмнено ще позволи на Libra да бъде одобрена по-лесно в Съединените щати – САЩ не искат юана да функционира като резервна валута на света и да се конкурира с долара.
Сред другите валути в резервите на Libra ще бъдат еврото, йената, британската лира и сингапурски долар.
Съставът на валутните резерви на Libra вероятно е била тема на разговор по време на скорошната среща на Марк Зукербърг с президента Доналд Тръмп. Беше съобщено, че криптовалутите са на дневен ред и любопитното е, че новината относно резервите на Libra идва само дни след тази среща.
Изглежда правдоподобно, че Libra коригираха резервите си, правейки проекта по-фокусиран върху долара, за да се хареса по-добре на американските регулатори.
В скорошно интервю за швейцарския вестник NZZ, ръководителят на Calibra, Дейвид Маркъс, потвърди, че целта е да се стартира криптовалутата през 2020 г. Той сякаш не беше деморализиран от неотдавнашната регулаторна опозиция на проекта. Всъщност Маркъс каза пред NZZ, че вижда „проблемите с приемането от страна на потребителите“ да бъдат по-належащи от регулаторните.
Тази увереност изглежда противоречи на неотдавнашната опозиция на Libra, която през последните няколко месеца само расте. По-рано този месец Франция обяви, че директно ще блокира развитието на криптовалутата на Facebook. Германия също смята да не позволи на този актив да се разработи.
Въпреки това, тъй като сега резервите на Libra са потвърдени като 50% в щатски долари, е много по-вероятно да получат зелена светлина в САЩ – и в крайна сметка това е всичко, което проекта трябва да получи за да се разшири в световен мащаб.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.