Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, е продавал акции на компанията си от ноември 2022 г. насам, според последните данни, споделени в Twitter от крипто детектива @theirish_man.
Данните показват, че Армстронг е осъществил четири сделки за продажба от началото на месеца – на 3 март, 15 март и две на 21 март.
Трите транзакции за продажба, регистрирани дни преди предупреждението на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), предизвикват особена загриженост у някои членове на общността, което доведе до спад на акциите на Coinbase с 10%.
Армстронг продаде общо 89,196 акции на Coinbase – чиято стойност възлиза на $5,871,561. Почти половината от акциите са продадени в рамките на 24 часа преди предупреждението на SEC.
Данните разкриват, че Армстронг е продавал акции на Coinbase почти редовно от ноември 2022 г. насам.
Той е реализирал по две сделки за продажба на месец през ноември 2022 г., декември 2022 г. и януари. През февруари и март той увеличава темпото, правейки три месечни транзакции.
На 22 март SEC издаде Wells notice до Coinbase, в което се посочва, че регулаторът е взел предварително решение да предприеме принудително изпълнение срещу борсата.
В уведомлението се уточнява, че предстоящото действие по принудително изпълнение вероятно ще се отнася до части от основната платформа за търговия на Coinbase и други нейни услуги – като Coinbase Prime и Coinbase Wallet.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: До Куон е арестуван от властите на Черна гора
При първия отговор Coinbase заяви, че е уверена в своите услуги и „приветства правния процес“, посочвайки, че ще се бори със SEC. Крипто общността също разкри своята позиция, като се обедини зад Coinbase.
Ръководителите от криптосферата започнаха да се питат дали предупреждението на SEC не е умишлен опит за задушаване на пазара. Към момента на писане на статията цената на акциите на Coinbase се търгува за около $66 – което е около 22% спад в цената от 22 март насам.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.