Биткойн инвеститорите не са местили притежанията си много.
Причината за това може да са бавният растеж, който BTC демонстрира след халвинга. След срива през май растежът на BTC не е толкова силен в сравнение с растежа от втория халвинг.
#Bitcoin and #Ethereum growth trajectories
Oct. 07, 2021Since the 3rd halving:
BTC is up 6.5x (topped at 29.5x last cycle)
ETH is up 19.2x (topped at 120x last cycle) pic.twitter.com/dsSDQxF4wK— ecoinometrics (@ecoinometrics) October 7, 2021
Освен това обикновено солидният и печеливш пазар наблюдава натрупване или прибиране на печалби. Този път обаче инвеститорите не прибягнаха до това.
Балансите на борсите показват, че кумулативният баланс е спаднал до около 2.4 милиона BTC, най-ниското ниво от август 2018 г. Това обаче се случи на 17-ти септември.
Оттогава индикаторът е плосък. Това означава, че натрупването е спряло от почти месец. Макар че това не е най-доброто нещо, не е и най-лошото. Въпреки че акумулацията се забави, липсата на увеличаване на балансите означава, че продажбите също не са нараснали.
Плюс това показателят за оживеност е на най-ниската си стойност от февруари тази година. Колкото по-ниска е оживеността, толкова по-голям е броят на новосъздадените биткойни и толкова по-малко стари монети са унищожени.
Това може да е предпоставка за рестартиране на натрупването.
В момента Биткойн продължи да се изкачва. От началото на месеца BTC се повиши с почти 26% и дори възстанови нивото от $55,000, като към момента на писане се търгува на $55,667. Това би могло да разпали необходимите бичи настроения, за да продължи възхода.
Освен това за по-малко от седмица индексът на страх и алчност премина от “краен страх” до “крайна алчност” и това е добър намек за настроението на инвеститорите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето какво може да очакваме от Cardano, според Бенджамин Коуен
Въпреки че може да отнеме време, докато очакванията се оправдаят, инвеститорите могат да са спокойни, знаейки, че перспективите са добри.
Ако ви е интересно да разберете какво твърди анализатор, направил редица точни прогнози за Биткойн, можете да прочетете още тук.
Илон Мъск, милиардерът предприемач, който стои зад Tesla и SpaceX, наскоро изрази възхищението си от стратегията за Биткойн на Салвадор при управлението на президента Найиб Букеле.
Питър Шиф, икономист, известен с критиките си към Биткойн, наскоро предупреди, че поскъпването на криптовалутата може да дестабилизира американския долар.
Том Лий, ръководител на Fundstrat, наскоро сподели мнението си за продължаващото рали на Биткойн, намеквайки, че то може да послужи като предвестник на бъдещото представяне на традиционните пазари, особено на S&P 500.
Дебатът за Биткойн и златото като предпочитани инвестиции набира сила, тъй като и двата актива достигат значителни успехи.