Напрежението около делото на Ripple срещу SEC се засилва, тъй като дискусиите за потенциално обжалване набират скорост.
Според адвокат Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) може да отложи обявяването на решението си до последния възможен момент. Междувременно бивши юристи на SEC предполагат, че обжалването е много вероятно, тъй като всичко, което не се случи, може да навреди на доверието в регулатора.
Комисията разполага с ограничен срок за подаване на жалба, като до края на процедурата остават само две седмици. Адвокатът Фред Рисполи предполага, че агенцията все още не е взела решение, но може да направи изявление или да подаде заявление точно преди крайния срок.
Ръководството на Ripple, включително главният изпълнителен директор Брад Гарлингхаус и главният юридически директор Стюарт Алдероти, отрекоха всякакви планове за оспорване на SEC. Ripple също така си е осигурила съдебно отлагане, което забавя плащането на санкцията от $125 милиона в очакване на обжалването.
Междувременно, в делото на Комисията срещу Binance, подадените документи не показват намерение да се обжалва решението на съдия Торес относно програмните продажби на XRP. Съдията не се произнесе по вторичните продажби, но отбеляза, че програмните купувачи са подобни на тези, които купуват на вторичния пазар.
Освен това Рисполи разкритикува Илон Мъск, че е пропуснал възможността да се противопостави на SEC, давайки възможност за разплащания с криптовалути на платформата X, особено с XRP, която регулатора не е обозначил успешно като ценна книга. Той определи подхода на Мъск като предпазлив и нехарактерен. В момента Комисията иска да санкционира Мъск за това, че е пропуснал да се яви в съда във връзка с разследването на придобиването на Twitter от него на стойност $44 милиарда.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.