Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) постигна правна победа срещу компания във връзка с първоначалното предлагане на монети (ICO) през 2017 г.
На 30 септември федералният съдия от Масачузетс Марк Мастрояни постанови, че Rivetz Corp и нейния главен изпълнителен директор Стивън Спраг са продали нерегистрирани ценни книжа под формата на базираните на Етериум токени Rivetz (RvT) на американски инвеститори.
През 2021 г. Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) предяви иск срещу Rivetz и Спраг, твърдейки, че те са събрали $18 милиона чрез продажбата на RvT токени на над 7,200 инвеститори, като една трета от тях са базирани в САЩ.
Спраг, който се представляваше сам, твърдеше, че токените са софтуерен продукт, а не инвестиционен договор. Съдът обаче установи, че твърденията на Rivetz обвързват стойността на токена с усилията на компанията да създаде екосистема за сигурност за мобилни устройства, като по този начин отговарят на критериите на теста на Хауй, който определя ценните книжа.
Съдия Мастрояни отбеляза, че макар RvT да са били функционални като ERC-20 токени, те не са имали присъща стойност извън бъдещия си потенциал в рамките на екосистемата на Rivetz. Съдът заключи, че купувачите на токени са очаквали печалби въз основа на предприемаческите дейности на Rivetz, което допълнително затвърждава класификацията на токена като ценна книга.
Сега SEC трябва да представи предложение за съдебно разпореждане и парично обезщетение до 22 октомври. Това решение следва подобно дело на SEC срещу Opporty International, което беше признато за виновно за продажба на нерегистрирани ценни книжа в ICO на стойност $600,000.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.