Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) обяви, че Telegram и предстоящата им криптовалута GRM представляват нерегистрирано предлагане на дигитални монети.
Съгласно прессъобщението от 11-и октомври, SEC предприеха извънредни действия срещу Telegram и Telegram Open Network (TON) в жалба пред съда в Манхатън.
В жалбата се твърди, че Telegram и TON не са регистрирали продажбата си на GRM монети, които SEC считат за ценни книжа и поради това изискват регистрация съгласно Закона за ценните книжа от 1933 г.
Според Стефани Авакиян:
„Нашите извъндредни действия имат за цел да предотвратят Telegram да наводни пазарите в САЩ с дигитални монети, за които твърдим, че са незаконно продадени.“
По-рано на 11-и октомври бе съобщено, че SEC, заедно с други регулаторни агенции в САЩ- Комисия за търговия със стокови фючърси (CFTC) и Мрежата за противодействие на финансови престъпления (FCEN), отправят предупреждение към притежателите на криптовалути срещу нарушения на Закона за банковата тайна, особено използването на крипто в прането на пари и финансирането на тероризъм.
След изслушване на SEC пред Комитета за финансови услуги на Конгерса, останаха много въпроси относно това кой ще поеме водеща роля при определянето на статута на криптовалутите, регулаторите или законодателите. По това време комисарят на SEC, Робърт Джаксън-младши, каза пред Cointelegraph:
„Дали това ще бъде по-скоро законодателен ход или пък ход на SEC? […] В момента не знам. „
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.