Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) наложи глоби на десетина компании от Уолстрийт в размер на $63.1 милиона за използване на неразрешени методи за комуникация, които нарушават федералните закони за водене на документация.
Установено е, че служителите, включително мениджърите, са разчитали на неодобрени платформи за обмен на съобщения, свързани с работата, а фирмите не са приложили адекватен надзор за предотвратяване на подобни практики.
Сред наказаните компании са известни имена като Charles Schwab, Santander и Blackstone. Глобите включват $12 милиона за Blackstone, $11 милиона за Kohlberg Kravis Roberts & Co, $10 милиона за Charles Schwab и по $8.5 милиона за Apollo Capital Management, Carlyle Investment Management и TPG Capital Advisors. На Santander беше наложена глоба от $4 милиона, а PJT Partners, която се е самообявила, е платила $600,000.
В допълнение към финансовите санкции SEC издаде порицания и задължи тези компании да преработят протоколите си за съответствие, за да отстранят пропуските. Изпълняващият длъжността директор по правоприлагането на SEC Санджай Уадхва подчерта, че пропуските във воденето на регистрите застрашават прозрачността и целостта на пазара, като подчерта важността на спазването на тези разпоредби.
Засегнатите компании се съгласиха да подобрят вътрешните си процедури, за да предотвратят бъдещи нарушения, с цел възстановяване на съответствието и доверието в дейността им.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
Бо Хайнс, главен съветник на президента на САЩ по въпросите за дигиталните активи, счита, че предстоящото законодателство за стабилните монети може да изстреля пазара на дигитални активи до безпрецедентни висоти.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.