Бившият конгресмен Рон Пол предупреди, че приетият наскоро "Закон за фискалната отговорност" ще има тежки последици за американската икономика и ще засегне най-вече американските граждани.
Пол твърди, че законът, с който се отлага плащането на тавана на държавния дълг на САЩ за две години, ще доведе до срив на американския долар и ще наложи инфлационен данък на обикновените граждани.
Макар и да не е изричен дефолт, Пол смята, че този ход на практика позволява на правителството да разшири паричното предлагане, което ще доведе до обезценяване на долара.
Следователно това ще се отрази неблагоприятно на спестяванията и заплатите на американците, като ги натовари с коварна и регресивна форма на данъчно облагане.
Освен това Пол твърди, че въпреки подвеждащото си заглавие, споразумението ще разпростре негативните си ефекти отвъд националните граници.
Той прогнозира, че премахването на тавана на дълга за две години ще ускори загубата на статута на САЩ на световна резервна валута, което ще се случи по-рано от очакваното.
Пол изрази загриженост, че така нареченият „Закон за фискалната отговорност“ ще увеличи държавните разходи, дълговете и дефицитите, като допълнително ще намали стойността на щатския долар. Той прави паралели с други подвеждащо озаглавени закони, като Закона за достъпните грижи и Патриотичния закон, подчертавайки необходимостта от истинска фискална отговорност.
Пол завърши, предлагайки възможността за бъдещо законодателство, насочено към намаляване на размера и влиянието на правителството, подходящо наречено „Закон за фискалната безотговорност„.
Към момента на писане на статията дългът на правителството на САЩ възлиза на зашеметяващите $31.8 трилиона.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.
Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, отбеляза значително ускорение в приема на криптовалутите от институционалните инвеститори, което се дължи до голяма степен на нарастващата популярност на спот борсово търгуваните фондове и увеличената употреба на Coinbase Prime сред големите корпорации.