Базираната във Франкфурт компания, за която се твърди, че е повишила осведомеността относно необходимостта от повече правила за публичните предлагания на монети (ICO), се престори, че мами инвеститорите си, за да постигне желания ефект.
Savedroid замени уебсайта си с „Aaand it’s gone“ меме. Oснователят Yassin Hankir написа „Over and out“ заедно сys snimki, които показват, че е избягал от страната и се е криел на отдалечен плаж.
На следващия ден Savedroid разкри във видео, озаглавено „Aaand it’s НОТ gone“, че инцидентът всъщност е бил вид рекламна кампания, използвана за популяризирането на новата си консултантска служба.
„Искахме да изпратим това изключително драстично послание, показвайки, колко лесно бихме могли да извършим измама, дори и като висококонтролирана немска фондова корпорация можем просто да избягаме, да избягаме с всички средства, изоставяйки всички инвеститори,“ Каза Ханкир. “ Разбира се, че не сме го направили, просто искахме да предадем това послание.“
Savedroid твърди, че ICO-то им е привлякло повече от 35 000 инвеститори, а компанията е събрала 50 млн. долара от продажбата на монети и други източници на финансиране.
Всички сме чели прекалено много истории за инвеститори, които наивно са инвестирали спестяванията си в проекти, които по-късно се оказват измами. Поради това, е малко странно, предвид потенциалните последствия, че Savedroid са решили, че такава детска шега е уместна. Тя абсолютно не е. Може да бъде наречена оригинална или смела, но не и уместна.
Успехът на тази кампания приема липсата на последствия, във времето в което беше неясно точно какво се случва, за даденост. Това означава, че при налични последствия, кампанията е провал.
Можете ли да си представите какво би се случило, ако една компания, набрала 50 милиона долара, в която и да е друга индустрия опита подобна каскада?
Дали резултатът от такава кампания си заслужава, предвид потенциалните последствия, ще оставим вие да прецените.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.