Инвеститорите бяха объркани, когато влизайки в официалния сайт на Savedroid ги посрещна следното меме.
На този етап, всеки рационален човек, включително и екипа на cryptodnes, би сметнал, че Savedroid са направили „exit scam“.
Но нещата не винаги са такива, каквито изглеждат.
По-рано днес, изпълнителният директор на компанията се извини за „драстичната“ PR кампания. След това направи следното изказване:
„Ако погледнем този [крипто] пазар … виждаме, че се случват толкова много измами – измами от началото до края на ICO, измами навсякъде и вярвам, че това, което сме виждали досега е само върхът на айсберга. „
Ханкир признава, че ICO е наистина иновативен и ефективен начин за по-дребните предприемачи да наберат средства за своите бизнес начинания. Продължи, казвайки, че тези измами в крипто света „застрашават“ тази златна възможност. Той също така спомена, че правилното регулация е важна, ако искаме такива измами да са по-редки в бъдеще:
„Трябва да установим висококачествени стандарти за ICO, за да има добро бъдеще на пазара за ICO като подходящ инструмент за финансиране на иновативни, успешни и надеждни стартиращи фирми в бъдеще“.
Според Ханкир, Savedroid ще си партнира с регулаторните органис идея да обсъди как може да бъде приложен практичен и адекватен регламент за устойчиво управление. Те също планират създаВането на контролен списък за ICO, който е достъпен за инвеститорите. По този начин, те могат да взимат по-информирани решения за инвестициите си.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.