Инвеститорите бяха объркани, когато влизайки в официалния сайт на Savedroid ги посрещна следното меме.
На този етап, всеки рационален човек, включително и екипа на cryptodnes, би сметнал, че Savedroid са направили „exit scam“.
Но нещата не винаги са такива, каквито изглеждат.
По-рано днес, изпълнителният директор на компанията се извини за „драстичната“ PR кампания. След това направи следното изказване:
„Ако погледнем този [крипто] пазар … виждаме, че се случват толкова много измами – измами от началото до края на ICO, измами навсякъде и вярвам, че това, което сме виждали досега е само върхът на айсберга. „
Ханкир признава, че ICO е наистина иновативен и ефективен начин за по-дребните предприемачи да наберат средства за своите бизнес начинания. Продължи, казвайки, че тези измами в крипто света „застрашават“ тази златна възможност. Той също така спомена, че правилното регулация е важна, ако искаме такива измами да са по-редки в бъдеще:
„Трябва да установим висококачествени стандарти за ICO, за да има добро бъдеще на пазара за ICO като подходящ инструмент за финансиране на иновативни, успешни и надеждни стартиращи фирми в бъдеще“.
Според Ханкир, Savedroid ще си партнира с регулаторните органис идея да обсъди как може да бъде приложен практичен и адекватен регламент за устойчиво управление. Те също планират създаВането на контролен списък за ICO, който е достъпен за инвеститорите. По този начин, те могат да взимат по-информирани решения за инвестициите си.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.