В обширен правен документ от 111 страници федералните прокурори наскоро отговориха на опита на Роман Семенов, съосновател на Tornado Cash, да отхвърли обвиненията срещу него. Срещу Семенов са повдигнати обвинения в заговор и пране на пари.
Прокурорите твърдят, че опростяването на действията на Семенов до просто кодиране не отчита напълно участието му в активното популяризиране и поддържане на Tornado Cash, дори и със знанието, че той се използва за пране на пари от престъпни дейности.
В документа се твърди, че Tornado Cash е бил управляван като търговско предприятие, ориентирано към печалба, и че Семенов се е възползвал от контрола върху ключови аспекти на услугата заедно с други лица.
Органите споменават също, че макар да е бил възможен пряк достъп до смарт договорите на Tornado Cash, по-голямата част от потребителите са взаимодействали чрез стандартен интерфейс, като 98% са използвали специално конфигурирана мрежа от посредници, поддържана от селектирани помощници, одобрени от съоснователите на Tornado Cash до март 2022 г.
Отправяйки се към твърдението на Семенов, че Tornado Cash не е бил бизнес за превеждане на пари, прокурорите твърдят, че услугата е организирала тези процеси прозрачно за потребителя.
Освен това те твърдят, че съгласно условията за ползване на услугата Tornado Cash действително се е занимавала с „прехвърляне на средства“, като е обработвала депозити и тегления.
Правителството обвинява Семенов и неговия съосновател Роман Сторм, че са продължили да управляват Tornado Cash, като са плащали за хостинг, покривали са таксите за блокчейн транзакции, не са прилагали ефективни мерки срещу прането на средства, поддържали са мрежата от посредници и са разработвали функции за увеличаване на анонимността, което е допринесло за предполагаемата конспирация.
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.