В обширен правен документ от 111 страници федералните прокурори наскоро отговориха на опита на Роман Семенов, съосновател на Tornado Cash, да отхвърли обвиненията срещу него. Срещу Семенов са повдигнати обвинения в заговор и пране на пари.
Прокурорите твърдят, че опростяването на действията на Семенов до просто кодиране не отчита напълно участието му в активното популяризиране и поддържане на Tornado Cash, дори и със знанието, че той се използва за пране на пари от престъпни дейности.
В документа се твърди, че Tornado Cash е бил управляван като търговско предприятие, ориентирано към печалба, и че Семенов се е възползвал от контрола върху ключови аспекти на услугата заедно с други лица.
Органите споменават също, че макар да е бил възможен пряк достъп до смарт договорите на Tornado Cash, по-голямата част от потребителите са взаимодействали чрез стандартен интерфейс, като 98% са използвали специално конфигурирана мрежа от посредници, поддържана от селектирани помощници, одобрени от съоснователите на Tornado Cash до март 2022 г.
Отправяйки се към твърдението на Семенов, че Tornado Cash не е бил бизнес за превеждане на пари, прокурорите твърдят, че услугата е организирала тези процеси прозрачно за потребителя.
Освен това те твърдят, че съгласно условията за ползване на услугата Tornado Cash действително се е занимавала с „прехвърляне на средства“, като е обработвала депозити и тегления.
Правителството обвинява Семенов и неговия съосновател Роман Сторм, че са продължили да управляват Tornado Cash, като са плащали за хостинг, покривали са таксите за блокчейн транзакции, не са прилагали ефективни мерки срещу прането на средства, поддържали са мрежата от посредници и са разработвали функции за увеличаване на анонимността, което е допринесло за предполагаемата конспирация.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.
Испанската полиция разби престъпна мрежа, използвала изкуствен интелект, за да управлява глобална инвестиционна измама, арестувайки шест лица, свързани със схемата.