НАЧАЛО Регулации

САЩ искат да следят Zcash и Monero транзакциите

06.12.2018 12:44 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
САЩ искат да следят Zcash и Monero транзакциите

Министерството на вътрешната сигурност на СAЩ (DHS) обяви намерението си да разработи мониторингова рамка за ефективно проследяване на транзакциите на Zcash и Monero.

В новоиздаден документ, от DHS разкриват, че целта им е да създадат “продукт, който да подкрепи въвеждането на блокчейн криминалистика, анализ на данните и обмен на информация”.

Издаден на 30-и ноември, документът за предварителна заявка за изследвания на малкия бизнес (SBIR), е предоставен на заинтересованите страни, като им е дадена възможност да коментират или да поискат информация за избрани тематични области, една от които е “блокчейн приложения на криминалистична аналитика на DHS”.

САЩ погват частните транзакции

Според документа, блокчейн мониторинговите рамки, насочени към Zcash и Monero, са от специален интерес за DHS, тъй като съществуващите възможности за анализиране, насочени към Биткойн , “покриват само ограничен обхват в областта на криптовалутите”. Целта на Вътрешна сигурност на САЩ е да демонстрира, че упражнява нужния контрол за да се справи с опасността от незаконни скрити транзакции.

Откъс от документа гласи:

Ключовата характеристика, която стои в основата на тези по-нови блокчейн платформи, която често се подчертава, е способността за анонимност и защита на неприкосновеността на личния живот. Макар че тези характеристики са желателни, подобен интерес има и към проследяването и разбирането на транзакциите и действията на блокчейн от незаконен характер. За тази цел това предложение изисква решения, които дават възможност на разследванията на правоохранителните органи да извършват криминални анализи на блокчейн сделките.

Предложението идентифицира 3 фази от изследванията. Първата включва проектиране на екосистема за анализ на блокчейн, изградена върху и около Zcash и Monero, за да се даде възможност за криминалистичен анализ за националната сигурност и приложенията на правоприлагащите органи, използващи криптовалути.

Втората фаза включва създаване на прототипи и демонстриране на вече проектираните блокчейн криминалистични технологии, а третата фаза е въвеждането на блокчейн криминални анализи за правителствени и търговски цели чрез подпомагане на операциите на правоохранителните органи, както и спазването на законодателството за борба с прането на пари.

Този ход е сигнал, че правителството на САЩ се подготвя да предприеме резистентни към цензурата блокчейн реализации, като част от усилията си да се увери, че криптовалутите не се използват за пране на пари, укриване на данъци и финансиране на тероризъм.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Канада съди Binance за нарушаване на законите за ценни книжа

Binance, известната крипто борса, е изправена пред ново правно предизвикателство в Канада, тъй като е подложена на нов колективен иск. Ищците твърдят, че Binance е нарушила местните разпоредби за ценни книжа.

24.04.2024 19:00 2 мин. четене

Още една държава забрани копаенето на Биткойн

Наскоро китайското посолство напомни, че “Законът за забрана на добива на криптовалути и други виртуални активи” в Ангола официално е влязъл в сила.

21.04.2024 10:00 2 мин. четене

Американски сенатори искат да забранят алгоритмичните стабилни монети

Сенаторите Синтия Лумис и Кирстен Джилибранд съвместно предложиха нов законопроект, насочен към регулиране на стабилните монети, което отразява нарастващата спешност в Конгреса да се обърне внимание на регулаторния надзор върху дигиталните валути.

18.04.2024 11:00 2 мин. четене

Ще забрани ли Виетнам криптовалутите?

Министерството на правосъдието на Виетнам подчерта, че липсва конкретна правна рамка за регулиране на криптовалутите и виртуалните активи в страната, въпреки че те не са забранени.

14.04.2024 19:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.