Начало » Регулации » САЩ блокира крипто законопроектите и нанесе удар върху регулаторния импулс

САЩ блокира крипто законопроектите и нанесе удар върху регулаторния импулс

16.07.2025 11:10 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
САЩ блокира крипто законопроектите и нанесе удар върху регулаторния импулс

Усилията за установяване на ясен регулаторен път за криптовалутната индустрия в САЩ попаднаха на сериозна преграда във вторник, когато Камарата на представителите гласува със 196-223 гласа против придвижването на три ключови законопроекта за криптовалутите.

Процедурното гласуване прекъсна така наречената „крипто седмица“, на която се очакваше законодателите да гласуват широкообхватно законодателство, свързано със стабилните монети, класификацията на дигиталните активи и дигиталните валути на централните банки.

В основата на пакета бе Законът GENIUS (Guiding and Establishing National Innovation for U.S. Stablecoins), който бе приет от Сената със силна двупартийна подкрепа (68-30). Той щеше да изисква стабилните монети да бъдат обезпечени в съотношение 1:1 с щатски долари или подобни ликвидни резерви, да налага годишни одити за големите емитенти и да предоставя ясни насоки за регистрация на чуждестранните емитенти.

В дневния ред бе включен и Законът CLARITY, чиято цел е да разреши юрисдикционното объркване между SEC и CFTC, като категоризира кои дигитални активи се квалифицират като ценни книжа и кои като стоки. Междувременно Законът за борба с наблюдението на държавата от страна на CBDC имаше за цел да забрани емитирането на дигитален долар от Федералния резерв, позовавайки се на опасения за неприкосновеността на личния живот.

Неуспешното гласуване, при което демократи и републиканци се противопоставиха, сега спря инерцията по това, което мнозина смятаха за знаково законодателство. Помощници твърдят, че по-късно във вторник може да се проведе ново гласуване, но приемането му изглежда несигурно.

За крипто индустрията това забавяне може да удължи пазарната несигурност. Тези законопроекти обещаваха регулаторна яснота, която можеше да насърчи институционалното приемане и да засили неотдавнашното рали на Биткойн над $123,000. Без законодателен напредък обаче анализаторите предупреждават за подновяване на пазарната волатилност.

Все пак оптимизмът остава. Ако правителството успее да преработи и внесе отново законопроектите по-късно тази седмица, инерцията може да се върне – а с нея и потенциалът за по-широко крипто регулиране в САЩ.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Гласуването за ключовите крипто законопроекти в САЩ е насрочено за четвъртък

Камарата на представителите на САЩ одобри три важни законопроекта за криптовалутите, след като късно в сряда вечерта премина през решаващо процедурно гласуване.

17.07.2025 12:40 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Taйланд въвежда нова национална крипто инициатива

Тайландската комисия по ценните книжа и фондовите борси (SEC) и Банката на Тайланд въведоха нова национална програма за криптовалутен пясъчник (sandbox), насочена към чуждестранните туристи.

17.07.2025 10:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто законодателството в САЩ бележи напредък

Напрежението в Капитолия се покачи в сряда, когато Камарата на представителите се опита да съживи спряното законодателство за криптовалутите след бунта на представители ден по-рано.

17.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Регулаторните органи в САЩ определят правила за крипто попечителство за банките

Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.

15.07.2025 16:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.