Home

САЩ искат правила за отчитане на крипто в законопроект за $3.5 трилиона

31.08.2021 10:54 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
САЩ искат правила за отчитане на крипто в законопроект за $3.5 трилиона

Администрацията на Байдън иска да включи нови изисквания за отчитане на крипто в предстоящия законопроект за съгласуване на бюджета от $3.5 трилиона, според доклад, публикуван в Roll Call днес, позовавайки се на анонимен служител на администрацията.

Законът ще изисква американските фирми за криптовалути, а именно борсите, да докладват данни за потребители извън САЩ; тази информация може да бъде обменяна с други държави, за да се гарантира, че търговците на криптовалути плащат данъци.

Нищо от това не е в пакета за разходи, който е проектиран да бъде устойчив на филибъстъри, но ще се нуждае от всичките 50 демократични гласа в Сената, за да бъде приет.

Министерството на финансите при президента Байдън вече намекна за обмен на информация с други страни като начин да накара притежателите на крипто активи да плащат данъци. Министерството на финансите смята, че такива участници създават корпоративни дружества, които да играят многомилиардна игра на кухи компании с офшорни борси и портфейли. За да се справят, САЩ се нуждаят от информация от други страни. И за да получат тази информация, те трябва да имат собствена информация за размяна, откъдето следват и ревизираните изисквания за отчитане.

Само този месец крипто-мозъчният тръст Coin Center и застъпническата група Blockchain Association се обявиха срещу инфраструктурния пакет от $1 трилион, който трябва да бъде гласуван от Камарата на представителите през септември. Този законопроект включва разпоредба в последната минута, която редефинира онези, които се занимават с цифрови активи, като “брокери”, което ги прави отговорни за споделянето на данъчна информация с IRS.

Докато целта на разпоредбата беше да се платят $28 милиарда от сметката чрез затягане на изискванията за данъчно отчитане, противниците твърдят, че езикът е твърде широк и може да изисква от миньорите и валидаторите да събират имена и адреси на хората, чиито транзакции обработват – почти невъзможна задача, която изпрати индустрията в екзистенциална криза.

Ръководените от индустрията усилия за изменение на законопроекта се провалиха в Сената и Камарата на представителите – потвърди процедура, която гарантира, че и там не може да бъде изменена, въпреки че според съобщенията администрацията намеква, че не се интересува от прилагането на новото правило.

Ние не възразяваме срещу изискванията за отчитане на данъчното облагане на криптовалути (наистина сме искали указания за отчитане от години)”, написа изпълнителният директор на Coin Center Джери Брито в Twitter.

“Ние възразяваме срещу добавянето в последния момент на законопроектите със ‘задължително приемане’ извънредно и с малко или никакво публично участие.”

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Английската централна банка и NYDFS разкриха нова инициатива за крипто

Регулаторните органи в Ню Йорк и Обединеното кралство обединяват усилията си, за да се справят с глобалния надзор на криптовалутите.

15.01.2025 22:00 1 мин. четене Alexander Stefanov

Бившият тайландски премиер призова за прием на стабилните монети и легализиране на онлайн хазарта

Бившият тайландски министър-председател Таксин Шинаватра призова Тайланд да приеме стабилните монети и да легализира онлайн хазарта.

14.01.2025 21:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Кения планира правила за криптовалутите и иска обществена подкрепа

Кения предприема важна стъпка към приемането на криптовалутната индустрия, като търси обществена подкрепа за предложената регулаторна рамка.

12.01.2025 17:00 2 мин. четене Kosta Gushterov

САЩ с нови мерки за защита на крипто потребителите

Бюрото за финансова защита на потребителите в САЩ (CFPB) представи предложение за разширяване на защитата на клиентите по отношение на крипто транзакциите с цел предпазване от кражби и измами.

12.01.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.