НАЧАЛО Други

Съоснователят на Google Сергей Брин копае Етериум

10.07.2018 10:20 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Съоснователят на Google Сергей Брин копае Етериум

Сергей Брин, президент на компанията-майка на Google, Alphabet Inc., се появи в панела за нововъзникващите технологии на продължаващият Blockchain Summit в Мароко.

В неговата поява в последната минута на срещата, Брин разкри, че той добива Етериум със своя 10-годишен син. Той също така заяви, че концепцията за доказателства с нулево знание е “наистина умопомрачителна”.

Доказателства с нулеви познания е принципът на криптографията, който позволява да се докаже нещо, без в действителност да се разкрие знанието.

Тази технология се използва от криптовалути като ZCash, за да се даде възможност за поверителност, където потребителите могат да скрият информацията за транзакцията, като същевременно осигуряват мрежата в публична счетоводна книга.

На панелът също присъстваха Елизабет Старк, съосновател и главен изпълнителен директор на Lightning Labs, и Неха Нарула, директор на инициативата за цифрова валута в MIT Media Lab. Елизабет Старк говори за lightning networt и сигурността на централизираните борси.

Lightning позволява на хората да извършват транзакции с голям обем, използвайки основната сигурност на блокчейн”, каза тя. “Това наистина е мощ. Никога не съм била по-развълнувана от бъдещето и от потенциала на това, което строим – изграждането на основните технологии, които да ги представим на света.

Както се съобщава, Сергей Брин смята, че добивът на Етериум играе централна роля в скорошния “бум в изчислителните процеси”, който помага на “технологичния ренесанс” в писмото му до Investors през май.

Той каза:

В този бум на изчисляване има няколко фактора. Първо, разбира се, е постоянният бум на Закона на Мур … Вторият фактор е по-голямото търсене, произтичащо от усъвършенстваната графика в игрите и изненадващо, от алгоритмите за доказателство за работа, които са подходящи за GPU и които се намират в някои от днешните водещи криптовалути, такива като Етериум.

Въпреки, че Сергей се възхищава на крипто, Google обяви забрана за реклами, свързани с криптота, през март и тази политика е в сила от юли. Въпреки това, няколко големи корпорации в областта на технологиите изследват блокчейн технология за потенциални случаи на употреба на техните платформи.

Facebook наскоро назначи нов инженерен директор за своето блокчейн отделение. Те също така промениха забраната си върху рекламите за криптовалути и сега позволяват на предварително одобрените рекламодатели да рекламират на своята платформа. Amazon, IBM, Microsoft също предлагат базирани на блокчейн решения за бизнеса, базирани на процесори, и са подали патенти за блокчейн приложения.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

БРИКС: Как разширяването на съюза може да промени световната икономика

Дедоларизацията ще заема централно място на предстоящата среща на върха на БРИКС през 2024, планирана за октомври тази година.

26.04.2024 7:00 1 мин. четене

Европа затяга крипто регулациите с нови закони

Европейският парламент наскоро прие нови разпоредби, които имат за цел да наложат официални изисквания за надлежна проверка на крипто компаниите с цел борба с прането на пари.

25.04.2024 21:00 2 мин. четене

Как крипто инвеститор превърна $8,500 в близо $13 милиона за няколко седмици

Опитен инвеститор в меме монети привлече вниманието, защото само за няколко седмици превърна първоначална инвестиция от $8,524 в зашеметяващите $12,800,000.

25.04.2024 20:00 1 мин. четене

Топ 3 дивидентни акции според анализатори на Уолстрийт

През изминалата седмица пазарната нестабилност, дължаща се на глобалните икономически проблеми и геополитическото напрежение, предизвика колебания в основните индекси, което накара инвеститорите да търсят стабилност. Акциите, изплащащи дивиденти, се очертават като надежден вариант в условията на тази несигурност.

25.04.2024 19:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.