Съобщава се, че Santander, мултинационалния банков гигант със седалище в Испания, открива специален коридор за плащания, който ще позволи на клиентите в Латинска Америка да изпращат пари директно в САЩ без такса.
В момента само клиенти в Испания и Обединеното кралство могат да използват разплащателното решение на Ripple за прехвърляне на пари в цяла Европа и в Съединените щати.
За целта банката ще използва приложението One Pay. Това е услуга, управлявана от xCurrent, финансовото решение на Ripple, което позволява на банките незабавно да уреждат международните плащания.
Според Ripple, високата скорост на сетълмент нарушава съществуващите решения на пазара, като SWIFT, с които плащането се урежда средно за няколко дни. И си струва да се отбележи, че решението не използва XRP, независим крипто актив, който се използва за улесняване на транзакции в мрежата на Ripple.
Банката обаче не разкри броя на страните от Латинска Америка, които планира да обслужва. В момента Santander свързва Мексико, Чили, Уругвай и Бразилия.
Развитието идва едва дни, след като потребител на Reddit обвини Santander, че блокират клиентите си от Обединеното кралство да депозират парите си в базираната в САЩ крипто борса Coinbase. Той също каза, че представителят на банката го е посъветвал по телефона да смени банката, ако желае да продължи да използва Coinbase.
Santander обаче потвърдиха, че не прекратяват взаимоотношенията си с Coinbase. „Ние не блокираме плащанията към никоя легитимна компания, но при определени обстоятелства ще насочим плащанията към допълнителни проверки за сигурност, където вярваме, че може да има по-висок риск от измама“, заяви говорител на Santander.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.