Съобщава се, че Santander, мултинационалния банков гигант със седалище в Испания, открива специален коридор за плащания, който ще позволи на клиентите в Латинска Америка да изпращат пари директно в САЩ без такса.
В момента само клиенти в Испания и Обединеното кралство могат да използват разплащателното решение на Ripple за прехвърляне на пари в цяла Европа и в Съединените щати.
За целта банката ще използва приложението One Pay. Това е услуга, управлявана от xCurrent, финансовото решение на Ripple, което позволява на банките незабавно да уреждат международните плащания.
Според Ripple, високата скорост на сетълмент нарушава съществуващите решения на пазара, като SWIFT, с които плащането се урежда средно за няколко дни. И си струва да се отбележи, че решението не използва XRP, независим крипто актив, който се използва за улесняване на транзакции в мрежата на Ripple.
Банката обаче не разкри броя на страните от Латинска Америка, които планира да обслужва. В момента Santander свързва Мексико, Чили, Уругвай и Бразилия.
Развитието идва едва дни, след като потребител на Reddit обвини Santander, че блокират клиентите си от Обединеното кралство да депозират парите си в базираната в САЩ крипто борса Coinbase. Той също каза, че представителят на банката го е посъветвал по телефона да смени банката, ако желае да продължи да използва Coinbase.
Santander обаче потвърдиха, че не прекратяват взаимоотношенията си с Coinbase. „Ние не блокираме плащанията към никоя легитимна компания, но при определени обстоятелства ще насочим плащанията към допълнителни проверки за сигурност, където вярваме, че може да има по-висок риск от измама“, заяви говорител на Santander.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.
Централните банки започват да проучват как програмируемите блокчейн инструменти биха могли да променят изпълнението на паричната политика.
JPMorgan направи крачка към интегрирането на публичния блокчейн, като за първи път осъществи транзакция с токенизирани ценни книжа на Министерството на финансите на САЩ извън своята частна инфраструктура.
Тайланд се готви да емитира дигитални инвестиционни токени на стойност $150 милиона, като чрез блокчейн технологията ще отвори достъп до държавни облигации за обикновените граждани.