Швейцарският надзорен орган за финансовите пазар (FINMA) започна съдебно производство срещу крипто добивната компания Envion AG заради потенциално неразрешената продажба на токени, според прессъобщение на FINMA, 26-ти юли.
Швейцарската компания Envion AG е компания за копаене на криптовалути, която твърди, че използва децентрализирана, чиста енергия за задвижване на своите мобилни минни единици, и завърши дългото 1 месец ICO за EVN токен в средата на януари тази година.
Разследването на FINMA за случая до момента сочи, че в контекста на ICO Envion AG е приел около 100 милиона франка (от около 100,01 милиона долара по това време) от над 30,000 инвеститори в замяна на издаването на EVN токени „в облигационна форма“.
Регулаторът пояснява, че производството е насочено към „възможни нарушения на банковото законодателство в резултат на потенциално неразрешено приемане на публични депозити“ по време на токен продажбата.
Докато FINMA отказва да коментира случая по-нататък, докато не приключи работата си, швейцарският контекст осигурява солидна и диференцирана рамка за ICO, чиято най-нова версия бе издадена от FINMA в средата на февруари тази година – месец след това приключването на набирането на средствата на Envion.
По-ранни насоки за ICO бяха публикувани от регулатора през септември 2017 г., които поставиха прецедента, че поведението за продажба на токени ще се разглежда като „случай по случай“ – но по-специално вече беше посочено, че ICO „обикновено изисква“ приемане на публични депозити.
По-рано този месец, Швейцария бе класирана на второ място за „най-благоприятната“ страна по света за ICO, като САЩ запечатаха първото място и третото място за Сингапур. Изследването се основаваше на публично достъпни данни за броя на проектите на ICO за всяка държава, която стигна до глобалния списък „Топ 100 ICO“ чрез набраните средства.
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…