Разследването установи, че човекът е хакнал сървъри на публичната администрация в три руски региона. Пробивът бе открит, когато отделът за вътрешна сигурност в град Ярослав забеляза опита на натрапника да хакне оборудването им.
Предполагаемият хакер е обвинен в умишлено използване на софтуер, който „неутрализира“ мрежовата защита на компютъра „за собствен интерес“. Според тази статия, той може да се изправи пред пет години затвор, ако бъде признат за виновен.
Кражбата или незаконното получаване на електричество, което се използва за копаене на криптовалути, често се наказва със затвор, а не самото копаене. Например, в Южна Корея този април, полицията арестува миньорите, които нарочно наемат фабрики и пилешки ферми, за да получат електроенергия на значително по-ниски цени.
Освен това, в друг случай в щата Ню Йорк, през март тази година, местните власти поискаха от тези, които добиват Биткойн да прекратят работата си, след като жители на един град подадоха официална жалба до полицията за прекомерното използване на евтин ток местните миньори.
Съвсем наскоро този месец, китайски мъж беше осъден на 3.5 години затвор за кражба на електричество от гарата, за да захрани съоръжението му за добив BTC. В допълнение към присъдата за лишаване от свобода, той също бе глобен със 100 000 юана (около $14 500).
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Strategy, компанията, фокусирана върху Биткойн, по-рано известна като MicroStrategy, временно е спряла редовните си покупки.