Централната банка на Русия, показа подкрепа за потенциална забрана за криптовалути, тъй като ги смята за твърде рискови за инвеститорите.
Банката на Русия добавя:
Ако се реши да се забранят криптовалутите като платежно средство на законодателно ниво, считаме за подходящо да подкрепим тази позиция.
Представителят на централната банка оправда подкрепата си за потенциална забрана за криптовалута, като добави, че според него „криптовалутите носят значителни рискове„, свързани с прането на пари и финансиране на тероризма, както и „провеждане на обменни сделки поради резки колебания на валутния курс„.
Още през октомври ръководителят на руската централна банка Елвира Набиулина разкри, че след провеждането на редица проучвания, финансовите институции не виждат сериозна причина да стартират национална криптовалута и предупреди, че инвестирането в крипто активи е рисковано.
Според RIA тя сравнява инвестирането в криптовалута с хазарта в казино, като казва, че има „светска мъдрост, че безплатното сирене е само в капана за мишки: лесно спечелените пари бързо изчезват“. През октомври миналата година, Набиулина също твърди, че манията по криптовалутите намаля, добавяйки, че инвеститорите предприемат „по-трезв“ подход към пространството.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; line-height: 115%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; background: transparent } a:link { color: #0563c1; text-decoration: underline }
Струва си да се отбележи фирма за добив на криптовалути със седалище в Русия, Russian Mining Company (RMC) разкри, че планира да добива 20% от оставащия Биткойн в пространството, което би означавало значителна инвестиция в оборудване за крипто добив и в криптовалутата пространство.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.
Пет големи банкови асоциации настояват Службата на валутния контрольор (OCC) да забави одобрението на нови национални тръстови банкови лицензи за компании за дигитални активи, включително Ripple, Fidelity Digital Assets, National Digital TR CO и First National Digital Currency Bank.