Централната банка на Русия, показа подкрепа за потенциална забрана за криптовалути, тъй като ги смята за твърде рискови за инвеститорите.
Банката на Русия добавя:
Ако се реши да се забранят криптовалутите като платежно средство на законодателно ниво, считаме за подходящо да подкрепим тази позиция.
Представителят на централната банка оправда подкрепата си за потенциална забрана за криптовалута, като добави, че според него „криптовалутите носят значителни рискове„, свързани с прането на пари и финансиране на тероризма, както и „провеждане на обменни сделки поради резки колебания на валутния курс„.
Още през октомври ръководителят на руската централна банка Елвира Набиулина разкри, че след провеждането на редица проучвания, финансовите институции не виждат сериозна причина да стартират национална криптовалута и предупреди, че инвестирането в крипто активи е рисковано.
Според RIA тя сравнява инвестирането в криптовалута с хазарта в казино, като казва, че има „светска мъдрост, че безплатното сирене е само в капана за мишки: лесно спечелените пари бързо изчезват“. През октомври миналата година, Набиулина също твърди, че манията по криптовалутите намаля, добавяйки, че инвеститорите предприемат „по-трезв“ подход към пространството.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; line-height: 115%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; background: transparent } a:link { color: #0563c1; text-decoration: underline }
Струва си да се отбележи фирма за добив на криптовалути със седалище в Русия, Russian Mining Company (RMC) разкри, че планира да добива 20% от оставащия Биткойн в пространството, което би означавало значителна инвестиция в оборудване за крипто добив и в криптовалутата пространство.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.