Централната банка на Русия, показа подкрепа за потенциална забрана за криптовалути, тъй като ги смята за твърде рискови за инвеститорите.
Банката на Русия добавя:
Ако се реши да се забранят криптовалутите като платежно средство на законодателно ниво, считаме за подходящо да подкрепим тази позиция.
Представителят на централната банка оправда подкрепата си за потенциална забрана за криптовалута, като добави, че според него „криптовалутите носят значителни рискове„, свързани с прането на пари и финансиране на тероризма, както и „провеждане на обменни сделки поради резки колебания на валутния курс„.
Още през октомври ръководителят на руската централна банка Елвира Набиулина разкри, че след провеждането на редица проучвания, финансовите институции не виждат сериозна причина да стартират национална криптовалута и предупреди, че инвестирането в крипто активи е рисковано.
Според RIA тя сравнява инвестирането в криптовалута с хазарта в казино, като казва, че има „светска мъдрост, че безплатното сирене е само в капана за мишки: лесно спечелените пари бързо изчезват“. През октомври миналата година, Набиулина също твърди, че манията по криптовалутите намаля, добавяйки, че инвеститорите предприемат „по-трезв“ подход към пространството.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; line-height: 115%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; background: transparent } a:link { color: #0563c1; text-decoration: underline }
Струва си да се отбележи фирма за добив на криптовалути със седалище в Русия, Russian Mining Company (RMC) разкри, че планира да добива 20% от оставащия Биткойн в пространството, което би означавало значителна инвестиция в оборудване за крипто добив и в криптовалутата пространство.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.