Русия затяга контрола си върху добива на криптовалути, въвеждайки нови правила, които изискват задължителна регистрация на майнинг оборудването.
Министерството на енергетиката възнамерява да въведе система, насочена към проследяване и ограничаване на нерегистрирани добивни дейности, съобщи ТАСС.
Този ход, подкрепян от заместник-министъра Евгений Гръбчак, е част от по-широките усилия за по-добър контрол на крипто майнърите, особено в регионите, където са въведени ограничения.
Тази инициатива идва по петите на неотдавнашното решение на правителството да наложи всеобхватна забрана върху добив на криптовалути в избрани райони.
От 2025 г. дейността ще бъде изцяло забранена в 10 руски региона за период от шест години, като забраната ще продължи до 2031 г.
Това ново изискване за регистрация е част от стратегията на правителството за затягане на регулациите и гарантиране на спазването им, докато се напредва по забраната за добив на криптовалути.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.