НАЧАЛО Други

Русия и токенизираните облигации

15.05.2018 21:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Русия и токенизираните облигации

Едно от най-вълнуващите скорошни развития са геополитическите импликации от парите на токенизираните облигации, които обикновено се подкрепят от активи.

Такива токенизирани облигации доведоха до първото изпълнителна заповед, в която се споменават криптовалутите. Това стана когато Тръмп забрани на американските граждани да сключват сделки в Петро.

Associated Press казва, че един от малкото начини да се закупи на Петро е чрез руска банка. Тя е 49% собственост на Венецуела, а останалата част се държи от държавно контролираните VTB и Gazprombank. Те казват още, че президентът на Венецуела “изпрати министъра на икономиката си в Москва, за да информира руския си колега”.

Юри Припачкин, президент на руската блокчейн група, почете Венецуела за “оспорване на де факто правомощията на международната финансова система”.

Според AP е казал следното:

“Докато Кремъл наблюдава внимателно петрото, не е участвал в неговото развитие.”- като продължил:

“докато санкциите се използват като средство на външната политика за наказване на правителствата, които оспорват политиките на САЩ, стимулите за търсене на алтернативни средства за финансиране ще останат.”

Трудно е да се докаже връзката между Русия и Петро и други токенизирани облигации. Облигациите също имат потенциал да създадат нова финансова система. Тя би могла да отключи стойност или средства за финансиране, които досега са били недостъпни. В същото време те подкопават властта, която банките имат над парите.

Ние не мислим, че Русия играе много хитра игра, ако действително играят такава.

Много иновации се случват, включително и токенизираните облигации. По-голямата част от таланта търси разумни правила и регулации, които не са препяствие за сериозните хора.

Кой ще спечели тази игра остава силно оспорван въпрос.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Крипто компания съди американски регулатор заради Етериум

Consensys, компанията майка на MetaMask, предприе съдебни действия срещу Комисията по ценни книжа и борси (SEC) в съд в Тексас, твърдейки, че регулаторните превишават правата си.

26.04.2024 10:00 2 мин. четене

БРИКС: Как разширяването на съюза може да промени световната икономика

Дедоларизацията ще заема централно място на предстоящата среща на върха на БРИКС през 2024, планирана за октомври тази година.

26.04.2024 7:00 1 мин. четене

Европа затяга крипто регулациите с нови закони

Европейският парламент наскоро прие нови разпоредби, които имат за цел да наложат официални изисквания за надлежна проверка на крипто компаниите с цел борба с прането на пари.

25.04.2024 21:00 2 мин. четене

Как крипто инвеститор превърна $8,500 в близо $13 милиона за няколко седмици

Опитен инвеститор в меме монети привлече вниманието, защото само за няколко седмици превърна първоначална инвестиция от $8,524 в зашеметяващите $12,800,000.

25.04.2024 20:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.