Министерството на финансите на Русия работи с централната банка на страната по план, който да позволи на определени инвеститори да търгуват с криптовалути в регулирана среда.
Според съобщенията Алексей Яковлев, който оглавява отдела за финансова политика в министерството, е разкрил, че тези сделки ще се осъществяват в рамките на експерименталния правен режим (EPR) на страната.
Само на новоопределена група „суперквалифицирани инвеститори“ ще бъде позволено да участват, обясни Яковлев по време на Форума на лидерите на пазара за управление на активи. Точните критерии за тази категория обаче все още се определят. Toй заяви:
Разработваме експериментална рамка, която да позволи регулирана търговия с дигитални активи в Русия. Тя ще бъде достъпна за избрана група инвеститори, чиято квалификация все още се обсъжда.
Яковлев изрази увереност, че инициативата може да придобие форма скоро, но първо трябва да бъдат изпълнени три ключови условия: създаване на експерименталната рамка за търговия, финализиране на критериите за допустимите инвеститори и прилагане на задълбочени мерки за управление на риска.
След като тези стъпки бъдат изпълнени, Министерството на финансите възнамерява да представи официално предложение на правителството за окончателно одобрение.
Преди да встъпи в ролята си на ключов съветник на администрацията на Тръмп по въпросите на тема изкуствен интелект и криптовалутите, Дейвид Сакс се освободи от значителна част от инвестициите си, свързани с цифрови активи.
Опасенията от рецесия в САЩ се засилиха, след като две големи финансови институции предупредиха за нарастващи икономически рискове, свързани с настоящата политическа среда.
MoonPay, водещ доставчик на Web3 инфраструктура, разшири възможностите си с придобиването на Iron, разработчик, специализиран в инфраструктурата за стабилни монети.
Сенатът на САЩ направи ключова стъпка към предотвратяване на спирането на работата на правителството, като прие подкрепения от републиканците законопроект за разходите.