Министерството на финансите на Русия работи с централната банка на страната по план, който да позволи на определени инвеститори да търгуват с криптовалути в регулирана среда.
Според съобщенията Алексей Яковлев, който оглавява отдела за финансова политика в министерството, е разкрил, че тези сделки ще се осъществяват в рамките на експерименталния правен режим (EPR) на страната.
Само на новоопределена група „суперквалифицирани инвеститори“ ще бъде позволено да участват, обясни Яковлев по време на Форума на лидерите на пазара за управление на активи. Точните критерии за тази категория обаче все още се определят. Toй заяви:
Разработваме експериментална рамка, която да позволи регулирана търговия с дигитални активи в Русия. Тя ще бъде достъпна за избрана група инвеститори, чиято квалификация все още се обсъжда.
Яковлев изрази увереност, че инициативата може да придобие форма скоро, но първо трябва да бъдат изпълнени три ключови условия: създаване на експерименталната рамка за търговия, финализиране на критериите за допустимите инвеститори и прилагане на задълбочени мерки за управление на риска.
След като тези стъпки бъдат изпълнени, Министерството на финансите възнамерява да представи официално предложение на правителството за окончателно одобрение.
Тайван обвини Китай, че използва усъвършенствани моедели на изкуствен интелект, за да разпространяват разногласия, насочени към дестабилизиране.
Ескалиращата търговска война между Съединените щати и Китай се засилва, като Китай обяви мита от 84% върху американски стоки в отговор на неотдавнашното увеличение на митата върху китайския внос от президента Доналд Тръмп до 104%.
Нигерийски съд отложи делото за укриване на данъци, в което е замесена водещата крипто борса Binance, като отложи следващото изслушване за 30 април.
Strategy наскоро разкри чрез правни документи, че временно спира покупките си на Биткойн.