Ръководителят на отдела за управление на дигитални активи на Fidelity Синтия Льо Бесет намекна за нови дигитални продукти като стабилни монети и токенизирани държавни облигации.
Въпреки че борсово търгуваните фондове (ЕТF) на Fidelity за Биткойн и Етериум се радват на засилен интерес, компанията е предпазлива по отношение на разширяването на обхвата към алткойн ETF-и.
В неотдавнашна дискусия Льо Бесет подчерта, че разработването на продукти на Fidelity се определя от пазарното търсене и осъществимостта. Тя спомена, че прогнозирането на следващия голям ETP след BTC и ЕTH е предизвикателство.
Бесет, която работи във Fidelity от пет години и сега ръководи подразделението за дигитални активи, отбеляза, че фондът на компанията Wise Origin BTC Fund е най-добре представящият се с активи за $12 милиарда, докато Fidelity ETH Fund е набрал $259 милиона от юли насам.
Тя изрази очакване, че Етериум ETF-ите в крайна сметка могат да включват опции за стейкинг – функция, която все още не е одобрена от SEC, но е ключова част от ETH екосистемата.
Fidelity също така проучва иновациите в методите за търговия и представянето на активи на базата на блокчейн. Стабилните монети са основен фокус поради практическата им употреба, като се разглеждат и потенциални бъдещи разработки в областта на токенизираните облигации и кредитните продукти.
Фондация Linux създаде нова структура – Linux Foundation Decentralized Trust (LFDT), която има за цел да обедини проекти с отворен код за децентрализирани технологии.
Милиардерът Питър Тийл изрази загриженост, че икономиката на САЩ вероятно щеше да е в рецесия, ако не бе мащабната държавна намеса.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на анализаторската компания CryptoQuant, изрази тревога относно настоящото състояние на индустрията на дигиталните активи.
Група сенатори от Демократическата партия, водена от Елизабет Уорън, настоява председателят на Федералния резерв Джером Пауъл да намали чувствително лихвените проценти, за да защити американската икономика.