Конфликтът в Украйна продължава да изостря възможността за инфлация, която вече е извън контрол и оказва влияние върху разходите за петрол, енергия, храна и други.
Инвеститорите търсят хедж срещу такъв спад, с цел да защитят своите инвестиции и капитал.
Авторът на книгата за лични финанси “Богат татко, беден татко” Робърт Кийосаки, очерта в Twitter на 16-ти април последиците от хиперинфлацията и предстоящата депресия, която ще навлече на икономиката на САЩ. В допълнение той препоръча да се инвестира в определени активи, за да се преодолее бурята.
Кийосаки предупреждава за “срив и депресия”, идващи с опасностите от инфлация, от доста време насам, като прогнозира, че неконтролираната инфлация се ускорява с надуването на балон, включително такъв на фондовия пазар в резултат на продължаващото печатане на пари от страна на Федералния резерв.
“Наближава моментът на Уили Койота. Най-голямото [спукване на балон] идва. Пенсиите на [бейби буумърите] ще бъдат откраднати. Идва края на харченето на $10 трилиона фалшиви пари. Правителството, Уолстрийт и Фед са крадци. Хиперинфлационната депресия вече е тук. Купувайте злато, сребро, Биткойн […]”
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Краткосрочните перспективи на Биткойн (BTC) са несигурни – ето защо
Това не е първият път, когато бизнесменът препоръчва на хората да инвестират в активи като злато, сребро и Биткойн, за да се предпазят от инфлация, тъй като американската валута е “напът да се срине”.
Всъщност, тъй като Съединените щати и други страни по света изпитват рекордни нива на инфлация, невиждани от десетилетия, финансовите експерти обмислят какви мерки биха могли да въведат като хедж срещу инфлацията.
Инвеститорът, заедно с основателя и директора на Trends Research Institute Джералд Селенте, преди това обсъдиха тенденциите, които трябва да се наблюдават през 2022 г.
“Злато, сребро и Биткойн. Те ще паднат, когато лихвените проценти се повишат, но икономиката също ще падне, така че те ще паднат временно и след това ще ескалират много бързо, когато хората осъзнаят колко е [зле положението].”, Селенте казах.
Тази седмица няколко ключови икономически доклада от САЩ могат да повлияят на посоката на крипто пазарите, които остават силно чувствителни към по-широките макроикономически тенденции.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.