Робърт Кийосаки, известен най-вече с бестселъра си за лични финанси „ Богат татко, беден татко“, обяви своите две нови инвестиции като примери за „безгранични“ стартиращи предприятия, които ще обсъди на конференция, организирана от неговия бизнес партньор Кен Макелрой.
Една от тези инвестиции е проект за литиева мина на стойност $5 милиарда, който Кийосаки инициира поради решаващата роля на лития в производството на електронни превозни средства.
Той описва лития като „нов благороден метал“, който е от съществено значение за батериите на електромобилите.
Кийосаки вярва, че литият помага за спасяването на планетата, оприличавайки своя стартъп на предложенията за „зелен нов курс“, насочени към борбата с изменението на климата.
Той основа това предприятие заедно с колегата си предприемач Марин Катуза. Литиевата мина се намира в Канада, а Кийосаки обясни, че подобен проект „прави инвеститорите по-богати и спасява планетата“.
Втората инвестиция на Кийосаки е проект за въглеродни кредити на стойност милиард долара, чиято цел е да спаси милиони дървета и да обогати земеделските производители в световен мащаб.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.